رابطه نامشروع

اثبات رابطه نامشروع و روش های آن

Rate this post

اثبات رابطه نامشروع و راه های آن

برای اثبات جرم رابطه نامشروع چه راه های قانونی وجود دارد؟ باید چگونه اقدام نماییم تا با شکست در پرونده مواجه نشویم؟ آیا میتوان قبل از طرح دعوا و ثبت شکایت از نتیجه تقریبی دعوا، دیدگاه مناسب و معقول حقوقی را اتخاذ نمود؟ بهترین اقدام قبل از طرح شکایت کیفری برقراری رابطه نامشروع چیست؟ وکیل رابطه نامشروع در زمینه دعاوی منافی عفت مانند زنا و کمتر از زنا، میگوید: بهترین کار، مشاوره حقوقی با وکیل باتجربه در این زمینه است. زیرا ایشان ابعاد مختلف پرونده شما را بررسی میکند. نقاط قوت و ضعف مدارک و ادله اثبات دعوا را برای شما توضیح میدهد. نتیجه احتمالی را در فروض مختلف پرونده برای شما بازگو میکند. زیرا راه های اثبات جرم رابطه نامشروع، مطابق قانون، مشخص و محرز بوده و میبایست در همان راستا اقدامات شایسته انجام داد.

قبول دعاوی حقوقی
شماره و آدرس دفتر وکیل حقوقی در تهران

دم اول در مواجهه با موضوعات حقوقی چون تجاوز ، ارث در حضانت فرزند نامشروع، حضانت فرزند به شبهه ، مشاوره تخصصی با وکیل می باشد. به عبارتی بهترین وکیل ارث در تهران با تسلط بر مواد قانونی، تجربه کافی و آگاهی از روند قضایی پرونده های این چنینی، با ارائه بهترین دادخواست، می تواند بهترین نتیجه را در راستای احقاق حقوق موکلین بگیرد. شما می توانید برای مشاوره و اعلام وکالت در پرونده های حقوقی در تهران و سایر شهرستان ها ، می توانید با حضور در دفتر وکالت وکیل حقوقی به ادرس شعبه شرق: میدان رسالت خیابان فرجام پلاک ۹۴۸ تلفن ۵- ۷۷۲۱۲۴۵۴ نزدیکترین  دفتر وکالت حقوقی حق گرا در شمال ، دفتر وکالت شرق و یا دفتر وکالت حقوقی شعبه غرب  تهران ، دفتر مرکز شهر حق گرا    از مشاوره وکیل متخصص کیفری استفاده نمود و در صورتی که بعد مسافت و یا سایر عوامل مانع حضور شما می گردد از طریق شماره تلفن ۰۹۱۹۹۰۷۵۹۶۶ به صورت تلفنی، واتساپ و تلگرام با وکیل حقوقی در فرجام  گروه حقوقی حق گرا در تماس باشید تا علاوه بر مشاوره در خصوص نحوی اعطای وکالت نیز توضیحات لازم ارائه گردد. ضمن اینکه در سایر نقاط شهر تهران نیز می توانید با مراجعه به سایر دفاتر حق گرا در غرب و شمال و مرکز تهران می توانید به آدرسهای ذیل همین صفحه مراجعه نمایید. ضمن اینکه در صورتی که سوال حقوقی داشته باشید می توانید به سایت دوم به نشانی haghgara.com  مراجعه نمایید

مصادیق جرم رابطه نامشروع

انجام برخی از اعمال مصداق جرم رابطه نامشروع بوده و قانون برای آن مجازات در نظر گرفته است.

انجام هر عمل منافی عفت جامعه به جز زنا و ایجاد رابطه نامشروع
مرتک شدن جرم زنا با ۴ بار اقرار یا کمتر از ۴ شاهد
قرارگرفتن دو مرد یا دو زن برهنه زیر یک پوشش که خلاف عفت عمومی است.
رفتار شهوت آمیز هنگام بوسیدن
حضوربانوان بدون حجاب شرعی در جامعه
تاسیس و اداره مراکز فساد
تظاهر به اانجام عمل حرام در جامعه و در منظر عمومی
استفاده فرد از لباس و آرایش مفسد که خلاف شرع است.
ساخت و پخش و منتشر کردن تصاویر نامناسب و مبتذل

بیشتر بدانیم: شکایت از جرم رابطه نامشروع

اثبات وقوع جرم روابط نامشروع با عکس و فیلم

اثبات جرم رابطه نامشروع با استناد به عکس و فیلم چگونه است؟ آیا عکس و فیلم میتواند مستند دعوا جرم رابطه نامشروع همسر باشد؟ آیا با استناد به تصاویر کشف شده از موبایل یا لپ تاپ همسر میتوان چنین دعوایی را طرح نمود؟ نظر به استفاده روزافزون از موبایل و لپ تاپ و اینترنت و سایر نرم افزارهای دیگر، استفاده از این ابزارها در وقوع جرایم نیز افزایش یافته است. یا اثری از وقوع جرم دیگر در این نرم افزارها قابل رویت است. مانند رد و بدل شدن پیامک های مربوط به وعده دیدار یا پس از آن.

لذا در بسیاری از موارد شاهد این امر هستیم که زن یا مرد با مراجعه به موسسه حقوقی ما عنوان میدارند، در تلفن همراه همسر خود مدارکی دال بر برقراری رابطه نامشروع توسط ایشان با شخص یا اشخاص دیگر کشف نموده اند. سپس خواهان طرح دعوا و مجازات ایشان میباشند. ولیکن باید بررسی نمود که ادله اثبات دعوا از قبیل عکس و فیلم تا چه میزان موثر در مقام اثبات میباشد؟ رویه عملی محاکم در چنین پرونده هایی چگونه است؟

بیشتر بدانیم :وکیل برای شروع رسیدگی به رابطه نامشروع و شکایت از جانب اشخاص

اثبات رابطه نامشروع و رویه عملی محاکم در مواجهه با عکس و فیلم

اثبات جرم رابطه نامشروع در دادگاه ها چگونه است؟ اگر مستند دعوا عکس و یا فیلم باشد، دادگاه در خصوص پذیرش یا عدم پذیرش آنها چگونه عمل مینماید؟ خوب است بدانید که هر دلیلی که از طرف شاکی به دادگاه ارائه میگردد، الزاما عنوان دلیل محکمه پسند را به خود اختصاص نمیدهند. بلکه ادله باید تاب اثبات مدعا را داشته باشد. به همین جهت میتوان در پاسخ به سوال فوق بصورت کلی اینگونه پاسخ داد که اگر هر دلیلی که شاکی اقامه میکند، مانند صدای ضبط شده و مکالمه تلفنی و غیره، بتواند برای قاضی، یقین قضایی حاصل کند، میتواند موجب صدور حکم به محکومیت متهم یا متهمان پرونده رابطه نامشروع باشد. لذا طریقه اثبات وقوع چنین جرایمی بسته به اوضاع و احوال محقق و مسلم پرونده متفاوت است.

بیشتر بدانیم : حکم رابطه نامشروع با رضایت طرفین

اثبات رابطه نامشروع و شهادت شهود

اثبات جرم روابط نامشروع در صورتیکه شاکی شاهد دارد به چه نحوه ای است؟ نحوه استناد به شهادت شهود در اثبات وقوع جرم رابطه نامشروع چگونه است؟ چه شهودی را بعنوان شاهد شرعی قبول میکند؟ شهود باید چه ویژگی هایی داشته باشند؟ شهود باید درباره چه موضوعی نزد مقام قضایی ادا شهادت نمایند؟ وکیل باتجربه جرم رابطه نامشروع میگوید: شهود باید شرایط مندرج در قانونی را داشته باشند. بعنوان مثال شهود باید عادل باشند، باید با طرفین یا یکی از آنها خصومت دنیوی نداشته باشند و سایر موارد قانونی مندرج در ماده ۱۷۷ قانون مجازات اسلامی را دارا باشند. شهود باید بطور مستقیم برقراری رابطه نامشروع را مشاهده کرده و از ذکر شنیده ها و نقل قولها اجتناب نمایند.

ماده ۱۷۷ قانون مجازات اسلامی

ماده ۱۷۷ قانون مجازات اسلامی بیانگر شرایط شاهد شرعی در زمان ادای شهادت میباشد: بلوغ، عقل، ایمان، عدالت، طهارت مولد، ذینفع نبودن در موضوع، نداشتن خصومت با طرفین یا یکی از آنها، عدم اشتغال به تکدی گری، ولگرد نبودن. احراز شرایط مندرج در این ماده با قاضی دادگاه است. اگر شهادت شاهد به نفع طرف مورد خصومت باشد، پذیرفته میشود. لذا قاضی دادگاه پس از احراز این موارد به اخذ شهادت از شهود در راستای اثبات جرم رابطه نامشروع مینماید.

اثبات رابطه نامشروع با دسترسی به محتویات تلفن همراه همسر

اثبات جرم رابطه نامشروع مادون زنا با استناد به گوشی همسر چگونه است؟ آیا میتوانیم به محتویات تلفن همراه همسر خود دسترسی داشته باشیم؟ اگر با بررسی محتویات تلفن او متوجه برقراری رابطه نامشروع وی شدیم باید چکار کنیم؟ در بسیاری از موارد، شاکی محتویات تلفن همراه را برای خود ارسال کرده و یا از آنها تصویر تهیه میکند. دادگاه فارغ از اینکه تحصیل این ادله بصورت قانونی صورت پذیرفته و یا با قهر و غلبه بوده است، به موضوع رسیدگی مینماید. یعنی بررسی میکند که جرم روابط نامشروع محقق شده یا خیر؟ ولیکن مطابق قانون جرایم رایانه ای، ممکن است مرتکب، به اتهام جرایمی مانند دسترسی غیرمجاز و انتشار آنها و غیره تحت تعقیب و پیگرد قانونی قرار بگیرد.

نحوه دفاع در مقابل اتهام رابطه نامشروع

نحوه دفاع متهم در مقابل اتهام برقراری رابطه نامشروع چگونه است؟ متهم باید چگونه از خویش دفاع نماید؟ خوب است بدانید که متهم پرونده جرم روابط نامشروع باید مانند سار متهمان، در مقابل ادله ای که شاکی ارائه نموده است، از خود دفاع نماید. بعنوان مثال: هنگامیکه شاکی با استناد به متن پیامک های ارسالی از ناحیه همسرش، ادعای تحقق جرم نموده و در صدد اثبات رابطه نامشروع همسر خود اقدام میکند، متهم باید با استناد به عدم ارسال چنین پیامک هایی و استعلام از مخابرات از خود رفع اتهام نماید.

نکته: در مواردی که شاکی ادله قابل قبولی در دست ندارد، صرف انکار متهم برای صدور حکم تبرئه ایشان کفایت میکند.

بیشتر بدانیم :مشکوک بودن به رابطه نامشروع میان زن و مرد و شیوه‌هایی اثبات جرم

اثبات رابطه نامشروع توسط وکیل

موسسه حقوقی و داوری حق گرا مفتخر است به در اختیار داشتن کادر مجرب از وکلای پایه یک دادگستری که بنا بر تخصص و دانش خود در زمینه های مختلف حقوقی و کیفری فعالیت شایسته انجام میدهند. لذا وکیل مربوطه برای شما چگونگی اقامه دعوا، نحوه و میزان مجازات، طریقه اثبات جرم و نحوه دفاع از اتهام را توضیح میدهد. به عبارت دیگر میتوانید از چگونگی اثبات جرم رابطه نامشروع بصورت کامل اطلاعات حقوقی تخصصی کسب نمایید. در پرونده هایی از قبیل رابطه نامشروع آنچه که بسیار حائز اهمیت میباشد، احراز بیگناهی متهم و اجتناب از کیفر نمودن یک انسان بیگناه است. لذا با اعطای وکالت به وکلای متخصص و باتجربه ما از بهترین خدمات حقوقی موسسه بهره مند شوید.

بیشتر بدانیم :  مجازات حمل مشروبات الکلی  

انواع رابطه نامشروع منجر به زنا و تعریف آنها

منظور از رابطه نامشروع منجر به زنا، رابطه ای است که میان زن و مردی که ازدواج نکرده اند و نامحرم هستند شکل می گیرد و نهایتاً منجر به رابطه جنسی کامل می شود. انواع رابطه نامشروع منجر به زنا شامل موارد ذیل می باشد:

الف) زنای محصن: برقراری رابطه جنسی کامل توسط مرد یا زنی که همسر دارد و امکان برقراری رابطه جنسی کامل با همسر خود را نیز داشته باشد.
ب) زنای غیر محصن: برقراری رابطه جنسی کامل توسط مرد یا زنی که همسر ندارد و یا به دلایلی مانند بیماری امکان برقراری رابطه جنسی کامل با همسر خود را نداشته باشد.
ج) زنای به عنف: منظور همان تجاوز و برقراری رابطه جنسی بدون رضایتِ طرف مقابل می باشد.
مجازات های هر یک از موارد فوق با یکدیگر تفاوت دارند که ذیلاً به طور مختصر به بیان مجازات های هریک می پردازیم:
الف) مجازات زنای محصن:
مجازات زن مرتکب زنای محصنه: ۱۰۰ ضربه شلاق و سنگسار.
مجازات مرد مرتکب زنای محصن: ۱۰۰ ضربه شلاق، تبعید از محل سکونت به مدت یک سال و تراشیدن سر.
ب) مجازات زنای غیر محصن:
مجازات مرتکبین برای بار اول: ۱۰۰ ضربه شلاق
مجازات مرتکبین در صورت تکرار برای بار چهارم: اعدام
ج) مجازات زنای به عنف یا تجاوز به عنف: در این حالت، مجازات مرتکب اعدام است و اگر زنای به عنف در ارتباط با دختر باکره باشد، مجازات مرتکب علاوه بر اعدام، پرداخت مهرالمثل یا ارش البکاره نیز می باشد.

 

یک پیام بگذارید