طلاق توافقی

مقدمه

امروزه با توجه به اینکه طلاق توافقی به عنوان طلاقی که در سریعترین زمان می تواند بوقوع بپیوندد بیشتر از انواع دیگر طلاق مورد توجه زوجینی که به آخر خط زندگی مشترک رسیده اند ، قرار می گیرد لذا باید توجه داشت که نکات مهمی در طلاق توافقی وجود دارد که آنها نیز کم نبوده و توجه به نکات طلائی آن می تواند هم به سرعت عمل و نیز به نتیجه رسیدن درخواست زوجین کمک کند.

طلاق توافقی زمانی رخ می‌دهد که زوجین تصمیم به جدا شدن گرفتن و هیچ‌کدام مشکلی با این مسئله نداشته و بر سر مسائلی مانند مهریه، نفقه، حضانت کودکان و موارد مشابه به توافق رسیده‌اند و فقط می‌خواهند هر چه سریع‌تر از یکدیگر جدا شوند. در این روش برعکس سایر روشها محدودیتی برای انتخاب وکیل از محل زندگی وجود ندارد و لذا اگر به هر دلیلی به دنبال بهترین وکلا طلاق توافقی هستید می توانید با گروه وکلای حقوقی حق گرا تماس بگیرید.

قبول دعاوی مربوط به طلاق توافقی از سراسر کشور و حتی خارج از کشور

شماره و آدرس دفتر وکیل حقوقی کار در تهران

برای مشاوره و اعلام وکالت در پرونده های حقوقی در تهران و سایر شهرستان ها ، می توانید با حضور در دفتر وکالت وکیل حقوقی به ادرس شعبه شرق: میدان رسالت خیابان فرجام پلاک ۹۴۸ تلفن ۵- ۷۷۲۱۲۴۵۴  با نزدیکترین  دفتر وکالت حقوقی حق گرا در شمال ، دفتر وکالت شرق و یا دفتر وکالت حقوقی شعبه غرب  تهران ، دفتر مرکز شهر حق گرا   از مشاوره وکیل متخصص کیفری استفاده نمود و در صورتی که بعد مسافت و یا سایر عوامل مانع حضور شما می گردد از طریق شماره تلفن ۰۹۱۹۹۰۷۵۹۶۶ به صورت تلفنی، واتساپ و تلگرام با وکیل حقوقی در فرجام  گروه حقوقی حق گرا در تماس باشید تا علاوه بر مشاوره در خصوص نحوی اعطای وکالت نیز توضیحات لازم ارائه گردد. ضمن اینکه در سایر نقاط شهر تهران نیز می توانید با مراجعه به سایر دفاتر حق گرا در غرب و شمال و مرکز تهران می توانید به آدرسهای ذیل همین صفحه مراجعه نمایید. ضمن اینکه در صورتی که سوال حقوقی داشته باشید می توانید به سایت دوم به نشانی haghgara.com  مراجعه نمایید

 

نکته های طلاق توافقی

۱- مشاوره های اجباری طلاق توافقی

در طلاق توافقی پس از آنکه زوجین در مورد مسائلی همچون مهریه، حضانت فرزندان، نفقه، جهیزیه و سایر موارد دیگر به توافق رسیدند نیاز است که از طریق سامانه تصمیم اقدام به نوبت دهی طلاق نمایند.

زمان، هزینه و تعداد جلسات مشاوره های اجباری

در ابتدا زوجین باید از طریق سامانه اینترنتی نوبت دهی طلاق، سامانه تصمیم اقدام به ثبت اطلاعات مورد نیاز نموده و کد رهگیری را دریافت نمایند. پس از آن زوجین در زمان تعیین شده به همراه مدارک مورد نیاز و کد رهگیری به مرکز مشاوره خانواده و غربالگری که انتخاب نموده اند مراجعه خواهند کرد.

در مراکز غربالگری از زوجین سوالاتی در ارتباط به علل جدایی پرسیده خواهد شد و اگر زوجین اصرار به طلاق داشته باشند به مشاور خانواده ارجاع داده می شوند. جلسات مشاوره اولین گام در رابطه با شروع مراحل طلاق توافقی است.

تعداد جلسات مشاوره ۵ جلسه می باشد و شرکت در این جلسات الزامی است. پروسه زمانی این جلسات حداقل ۴۵ روز است و نوبت دهی این جلسات از طریق مرکزی که به آن مراجعه می کنید اعلام خواهد شد. البته ممکن است این جلسات بیشتر از مدت زمان ذکر شده باشد.

 

هزینه جلسات مشاوره های اجباری برای هر جلسه جمعاً چیزی در حدود ۱۰۰.۰۰۰ تومان است.

 

نکته مهم: چنانچه بنا به هر دلیلی تصمیم و علاقه ای به شرکت در هیچ یک از جلسات مشاوره اجباری و جلسه دادرسی و حتی دفتر طلاق را ندارید، به اطلاعتان می رسانیم وکلای خبره و با تجربه موسسه حقوقی حق گرا تمامی پروسه طلاق توافقی را از ۰ تا ۱۰۰ بدون نیاز به حضور زوجین بصورت کامل به انجام می رسانند. وکلای ما در کمترین زمان ممکن و طی ۱۰ روز پرونده طلاق توافقی شما را به سرانجام می رسانند


بیشتر بدانیم : طلاق توافقی بدون جلسات مشاوره


 

۲- توافقنامه طلاق توافقی

یکی دیگر از نکته های طلاق توافقی آنست که زوجین باید در رابطه با مواردی مانند نفقه زوجه و فرزندان، جهیزیه، مهریه، اجرت المثل دوران زوجیت و غیره به توافق برسند.

متن این توافقنامه باید قبل از مراجعه به داگاه و به صورت کتبی توسط زوجین و یا وکیل طلاق توافقی هر یک از زوجین نوشته و امضا شود.

لازم به ذکر است در صورتی که زوجین تمایلی به اعلام کتبی توافقنامه نداشته باشند می توانند توافقات خود را بصورت شفاهی در دادگاه اعلام نمایند که این توافقات توسط دادگاه و واحد مشاوره یا داوری مکتوب می شود و به امضاء زوجین و یا وکلای ایشان می رسد.

نکته: اگر بنا به هر دلیلی در خواست طلاق توافقی منجر به صدور حکم نشود، توافقنامه فی مابین زوجین کاملاً بی اثر می شود و اگر مواردی همچون بخشش (بذل یا ابراء) مهریه در آن قید شده باشد نمی تواند مورد استناد قرار گیرد.

 

در توافقنامه مسائلی همچون تقسیم دارایی ها و اموال، تحصیل فرزند و شرایط حضانت می تواند ذکر شود.


بیشتر بدانیم : مضرات طلاق توافقی


 

۳- توافق در خصوص مهریه در طلاق توافقی

 

یکی از مهمترین نکته های طلاق توافقی بحث توافق در خصوص مهریه، میزان بذل یا ابراء آن و همچنین میزان و شرایط پرداخت الباقی آن است.

نحوه پرداخت مهریه یکی از مهمترین مواردی است که زوجین در مورد آن باید به توافق برسند و بصورت یکی از موارد ذیل قابل اجراست:

 • زن کل مهریه خود را بذل و بخشش نماید.
 • بین زوجین توافق شود که مرد بخشی از مهریه به طور مثال ۱۰۰ سکه از ۵۰۰ را بپردازد.
 • یکی دیگر از نکات طلاق توافقی این است که در صورتی که بین زوجین توافق شود که در صورتی که زوجه مهریه خود را ببخشد در ازای آن حضانت فرزند و غیره را در اختیار داشته باشد و بسیار مهم است که میزان و مدت این موارد به صورت دقیق مشخص شود.

 

۴- اجرت المثل و نفقه در طلاق توافقی

نفقه از جمله موارد مهمی است که به عهده مرد است و مرد باید با توجه به شرایط زوجه مانند شرایط زندگی و غیره اقدام به پرداخت آن نماید.

میزان پرداخت نفقه بر خلاف مهریه مشخص نیست اما نوع پرداخت، میزان و زمان آن باید مشخص شود. در صورتی که در این مورد توافق لازم صورت نگیرد دادگاه اقدام به صدور رای نخواهد کرد.

نکته: لازم به است در صورتی که زوجه درخواست اجرت المثل را داشته باشد، باید در مورد اجرت المثل همانند نفقه نیز با زوج به توافق لازم برسد در غیر اینصورت زوجین با عدم صدور رای دادگاه مواجه خواهند شد.

 

۵- نفقه، حضانت و ملاقات فرزندان در طلاق توافقی

یکی دیگر از نکته های طلاق توافقی این است که در چنین طلاقی می توان از اینکه حضانت فرزندان با چه کسی باشد به توافق کامل رسید.

اگر زوجین دارای فرزند یا فرزندانی باشند لازم است که در مورد حضانت آنها تصمیم گیری شود و در شرایط طلاق از اینکه حضانت به عهده کدامیک از زوجین باشند باید قید شود.

همانطور که می دانید حضانت تا قبل از ۷ سالگی با مادر است و بعد از ۷ سالگی با پدر است البته در صورتی که در این مورد اختلافی وجود داشته باشد رفع این موضوع به عهده دادگاه خواهد بود.

همچنین باید در مورد ملاقات فرزند و نفقه وی نیز بین زوجین توافق کامل وجود داشته باشد.

 

۶- توافق در خصوص جهیزیه در طلاق توافقی

بسیار ضروری است که زوجین نسبت به جهیزیه و آنچه که مالک آن هستند تعیین تکلیف کنند و به توافق لازم نسبت به آنچه که همراه خود به عنوان جهیزیه آورده اند برسند و برای اثبات آن می توانند به موارد موجود در سیاهه جهیزیه و موارد ضمن عقد و فاکتورهای خرید استناد نمایند.

 

۷- هزینه های طلاق توافقی

هزینه طلاق توافقی بغیر از هزینه جلسات مشاوره اجباری که در بالا به آن اشاره نمودیم شامل موارد زیر است:

 • هزینه دادرسی است که حدود ۲۰۰.۰۰۰ تومان می شود.
 • هزینه مشاوره یا داوری داخل دادگاه که بسته به مورد بین ۱۰۰.۰۰۰ الی ۲۰۰.۰۰۰ تومان است.
 • هزینه ثبت طلاق توافقی در دفترخانه طلاق که از ۸۰۰.۰۰۰ تومان به بالا است.
 • حق الوکاله وکیل طلاق توافقی در صورتی که زوجین قصد اخذ وکیل داشته باشند.

 

۸- گواهی عدم بارداری در طلاق توافقی

در برخی از شعبات دادگاه و مجتمع های قضایی، به شرطی گواهی عدم امکان سازش برای زوجین صادر می شود که گواهی عدم بارداری وجود داشته باشد. در صورتی که زوجه یائسه و یا باکره باشد، نیازی به ارائه گواهی عدم بارداری نیست.

 

بیشتر بدانیم :  اثبات جرم منافی عفت 

۹- پشیمانی یکی از زوجین بعد از طلاق توافقی

 • در صورتی که هر یک از زوجین تا قبل از صدور رای طلاق توافقی (گواهی عدم سازش) از ادامه کار پشیمان شوند، حتی اگر توافقنامه را امضا و یا دادخواست را ثبت کرده باشند رای طلاق توافقی صادر نخواهد شد.
 • چنانچه بعد از صدور رای طلاق توافقی مرد اظهار پشیمانی کند و به دفترخانه برای ثبت و اجرای طلاق اقدام نکرد امکان ثبت طلاق وجود نخواهد داشت مگر اینکه زوجه از مرد حق وکالت در طلاق را داشته باشد.
 • اگر زوجه از طلاق پشیمان شود تاثیری در امکان ثبت نخواهد داشت و در صورتی که مرد رضایت نداشته باشد می تواند به دفترخانه مراجعه نماید.

 

نکته مهم: علی رغم موارد ذکر شده در بند ۹ از نکته های طلاق توافقی ، چنانچه زوجین بنا به هر دلیلی حتی پس از صدور رای دادگاه و قطعیت آن، از ادامه کار منصرف شود و به دفتر طلاق مراجعه ننماید، عملاً امکان اجرای صیغه طلاق و ثبت ان وجود ندارد. و اگر طی سه ماه بعد از ابلاغ مراجعه به دفتر خانه صورت نپذیرد مجددا پیگیری ها باید از نو صورت پذیرد

 

چراکه در چنین وضعیتی طبق روال مرسوم دفاتر طلاق، سردفتران طلاق از دادگاه استعلام و کسب اجازه می نمایند و از آنجایی که طلاق بصورت توافقی بوده است، دادگاه‌های خانواده اعتقاد دارند که باید این پروسه تا انتهای مسیر و تا اجرای صیغه طلاق و ثبت آن نیز همچنان توافقی باقی بماند و در واقع هیچ یک از زوجین به اجرای صیغه طلاق و ثبت آن اجبار نخواهند شد (البته همانطور که در بالا اشاره نمودیم، به استثناء وضعیتی که زوجه در طلاق و اجرای آن از زوج وکالت داشته باشد که در این حالت هیچ نیازی به اجازه مجدد و حضور زوج نیست).

 

چنانچه برای انجام طلاق توافقی سوال و یا مشکلی دارید می توانید از تجارب وکلای متبحر موسسه حقوقی حق گرا بهره برید و ما یاری رسان شما در اجرای تمامی مراحل خواهیم بود.

 

طلاق توافقی در کرمان

بر اساس قوانین موجود وکالت برای طلاق توافقی توسط وکلای گروه حق گرا برای ساکنین استان کرمان و سایر شهر ها و حتی شهروندان ایرانی مستقر در سایر کشورها و دریافت مشاوره‌های تلفنی طلاق توافقی از گروه حقوقی حق گرا مقدور گردیده است. بدین ترتیب از طریق دفتر، وکلایی معرفی می‌شوند که مسلط به شرایط خاص استان‌هایی غیر از تهران باشند و در نهایت شما به‌راحتی می‌توانید پرونده خود را جاری و طلاق را انعقاد کنید.

یکی از اصلی‌ترین تفاوت‌هایی که طلاق توافقی با دیگر نمونه‌ها دارد. رسیدن به یک توافق کلی در مورد حق‌وحقوق طرفین است. این کار باعث می‌شود که پرونده‌ها سریع‌تر جاری شده و در نهایت دستور ثبت طلاق از سوی دادگاه نیز زودتر ارائه می‌گردد. آن‌ها به یک دفتر ثبت ازدواج و طلاق مراجعه کرده و در نهایت توافقات لازم را انجام و حتی می‌توانند پس از این مرحله نسبت به دریافت شناسنامه جدید و بدون اسم قبلی شوهر اقدام نمایند.

طلاق توافقی در تهران

در دفترخانه‌ها نیز هزینه ثبت طلاق متغیر بین ۸۵۰ تا ۱ میلیون و ۲۰۰ هزارتومانی خواهد بود. در نظر داشته باشید که این مبلغ به‌صورت کلی و جمعی پرداخت می‌شود. البته طرفین می‌توانند مطابق خواسته‌شان آن را تقسیم کرده و یا این که یکی از اشخاص کل آن را بپردازد. در مسئله بعدی حق وکالت می‌تواند کمی متفاوت از چیزی باشد که در مورد آن رقم دهیم. البته که خدمات مشاوره تلفنی تهران طلاق در مورد طلاق توافقی رایگان است.

برای ساکنین تهران این مسئله را در نظر داشته باشند که امکان دریافت مشاوره طلاق توافقی به‌صورت حضوری نیز وجود داشته باشد. فراتر از آن می‌توانند در هر ساعت از شبانه‌روز تماس حاصل نموده و شیوه حضور شعبه‌های خانواده دادگاه‌های سراسر کشور را نیز بررسی نمایند. از طرفی تیم تهران طلاق خدمات خاصی را برای ساکنین استان تهران در نظر گرفته است. اولین مشاوره با هزینه و مشاوره‌های پس از انعقاد قرارداد به‌صورت کاملاً رایگان در هر زمانی که شما بخواهید انجام می‌شود. از طرفی برای کسانی که می‌خواهند طلاق توافقی بگیرند. می‌توانند هر دو از خدمات مشاوره و وکالت به‌صورت یکسان استفاده کنند.

طلاق توافقی مشهد

در مسئله طلاق موارد زیادی مطرح می‌شود و دادگاه‌های خانواده نیز نسبت به آن‌ها حساس هستند. نیاز است که پرونده شما به‌خوبی بررسی شده تا هیچ مشکلی در آن دیده نشود. مشاهده شده است که بسیاری از زوجین باهدف دریافت طلاق توافقی به دادگاه مراجعه می‌کنند و بدون این که از خدمات مشاوره و وکالت استفاده کنند. خیلی زود دچار مشکل می‌شوند و در نهایت بر سر مسائلی چون: مهریه، حضانت، نفقه و حق نگه‌داری فرزند به مشکل می‌خورند.

در این شرایط طلاق توافقی ۳۰ درصد از پرونده‌های مربوطه را در برمی‌گیرد و این رقم تکان‌دهنده متأسفانه باعث می‌شود که ما تمرکز بیشتری روی این مسئله داشته باشیم. به‌هرحال امکان دریافت مشاوره از تیم تهران طلاق برای ساکنین استان مشهد نیز وجود دارد. اگر ساکن استان مشهد و شهرستان‌های اطراف هستید اما مسئله شما پرونده‌هایی است که معمولاً پیچیده هستند و یا این که شما می‌خواهید از مشاور و وکیلی در استان تهران استفاده کنید. قطعاً طلاق توافقی با دریافت مشاوره از تیم حقوقی حق گرا  یک راهکار کلیدی و اساسی است.

طلاق توافقی در قم

از طرفی دیگر ساکنین استان‌ قم و توابع آن نیز با جستجو در اینترنت لیست‌هایی مشاهده می‌کنند که بازهم مربوط به شهر محل زندگی خودشان است. اما شاید آن‌ها بخواهند تا از مشاوره و وکیل تهرانی استفاده کنند. تهران طلاق همان‌طور که از نامش مشخص است تمامی خدمات خود را بدون محدودیت موقعیتی ارائه می‌دهد. هزینه‌های دادرسی، رفت‌وآمد، آزمایشگاه و از این موارد معمولاً بالاست و اگر بدون مشاوره‌های وکیل خانواده اقدام کنید احتمالاً درگیر یک پروسه سخت می‌شوید. طلاق توافقی با برخی راهکارها می‌تواند در کم تر زمانی انجام شود.

البته حق‌الوکاله معمولاً در مورد شهرها و استان‌های مختلف یکسان است. مگر این که نیاز به خدمات حضوری وجود داشته باشد و آن‌ها بخواهند که وکیل در محل حضور یافته و پرونده را در دادگاه پیگیری نماید.

طلاق توافقی در سمنان

شما امکان جستجوی وکیل طلاق توافقی در استان سمنان و شهرهای سمنان و شاهرود را دارید. اگر به دنبال طلاق توافقی در سمنان هستید. به این مسئله دقت کنید که انتخاب یک وکیل مجرب و هوشمند که دارای پرونده‌های متعدد در زمینه‌های حقوقی ازدواج و طلاق بوده می‌تواند در نتیجه‌گیری بهتر به شما کمک شایانی بکند. وکیل طلاق توافقی در استان سمنان به شما مشاوره‌هایی بدون محدودیت جغرافیایی خواهد داد.

از طرفی دیگر اعتبار وکلا همیشه می‌تواند روی روند سرعت انجام پرونده تأثیر بگذارد. میزان نفوذ و تأثیرپذیری یک وکیل در پرونده‌ها و دادگاه‌های خانواده و یافتن جواب سؤال‌های شما مسئله‌ای است که به‌طورقطع اهمیت داشته و کار شما را آسان‌تر می‌کند. از طرفی دیگر موضوع اطمینان یافتن از اعتبار وکیل پایه یک دادگستری مهم است. تیم .کلای حقوقی حق گرا در این مورد شما را مطمئن می‌سازد. ما تمامی مجوزهای لازم را دریافت کرده‌ایم و آماده هستیم که با مشاوره‌های دقیق حقوقی پاسخگوی سؤالات شما در هر زمینه حقوقی باشیم.

طلاق توافقی در اراک

برای کسانی که ساکن استان‌ اراک هستند نیز امکان دریافت مشاوره از گروه حقوقی حق گرا وجود دارد. نخست این که توجه به عناوینی چون وکیل طلاق توافقی در استان‌های مختلف نباشد شما را درگیر سایت‌هایی کند که اصلاً مجوزهای لازم در این زمینه را ندارند. از طرفی بسیاری از تیم‌های مشاوره در نهایت به دنبال سودهی خودشان هستند و در صورتی راهنمایی‌های دقیق را به شما شرح می‌دهند که هزینه زیادی صرف کنید و وقت مشاوره دریافت کنید.

طلاق توافقی با راهنمایی و مشاوره‌های حرفه‌ای تیم حق گرا امکان‌پذیر است. در درجه اول نیاز است که وکیل شما پایه یک بوده و مجوز وکالت داشته باشد. در مرحله بعد موضوع فعالیت او در گرو تجربه مطرح می‌شود. یعنی وکیلی که تجربه لازم را در یک زمینه خاص نداشته باشد احتمالا نمی داند حتی چطور باید مراحل کار را پیش ببرد و یا این که پرونده شما را به اتمام برساند.

در نهایت موضوع انتخاب طلاق توافقی به‌عنوان راهکاری برای جدایی در کمترین زمان ممکن، چیزی است که معمولاً پیشنهاد می‌شود. البته اگر به‌درستی و بادقت انجام نشود احتمالاً خیلی زود شما را دچار مشکل خواهد کرد. در واقع بودن یا نبودن وکیل در پرونده طلاق توافقی می‌تواند اهمیت زیادی داشته باشد و سرعت رسیدگی به پرونده شما را از یک سال به چند ماه و حتی چند هفته برساند. پس بهتر است که نسبت به انتخاب وکیل نیز حساس باشید که او تأثیر زیادی روی پرونده شما خواهد داشت و در نهایت نتیجه‌اش می‌تواند به نفع شما باشد.

 

 

 

 


چرا به یک وکیل خوب برای طلاق توافقی احتیاج داریم؟
یکی از سؤالاتی که خیلی از گروه حقوقی حق گرا پرسیده می‌شود، علت داشتن یک وکیل خوب برای طلاق توافقی است و آیا داشتن وکیل ضرورتی دارد؟
طلاق توافقی هم مانند تمام طلاق‌ها شامل قوانینی می‌شود که فقط یک وکیل خوب می‌تواند آن را به‌سرعت انجام دهد. البته این تنها ضرورت داشتن وکیل نیست. در ادامه مزایای داشتن وکیل طلاق توافقی سریع را شرح می‌دهیم.

 •  تنش‌های کمتر
  • کمک به کاهش تشکیل پرونده‌های متعدد در دادگستری
  • جلوگیری از دخالت خانواده طرفین
  • عدم امکان رجوع زوجین به یکدیگر پس از ثبت طلاق
  • کاهش زمان رسیدگی
 • عدم نیاز به حضور در جلسات مشاوره

علاوه بر موارد مذکور تهیه یک وکالتنامه کامل است چرا که یک وکالت نامه ناقص می تواند بر مشکلات موجود بی افزاید

پر واضح است زنی که تمایل به طلاق داشته باشد داشتن وکالت طلاق مزایا و امتیاز فراوان برای او دارد و از اثبات عسر و حرج یا تحقق شروط ضمن سند ازدواج در یک پروسه طولانی – که آخر آن هم مشخص نیست – رهایی می یابد. اما متاسفانه بعضی از این وکالت زوجه در طلاق ها در عمل بسیار پر دردسر و بد می باشد؛ زوجه به آن دلخوش است که وکالت در طلاق از زوج گرفته است و غافل از این که وکالت او کامل نیست!

توضیح این که وکالت زن در طلاق از دو روش میسر است یا به صورت شرط وکالت ضمن عقد است یا وکالت مجزا به صورت وکالتنامه رسمی طلاق که ممکن است در دفتر اسناد رسمی یا سفارت ایران در خارج از کشور تنظیم شده باشد.

همه چیز وابسته به مندرجات وکالت است به جرأت می توان گفت که عمده شرط وکالت های داده شده در سند ازدواج ناقص،مجحل و نا کارآمد است.این را باید بدانیم که یکسری کلمات و جملات در حق طلاق زوجه (وکالت در طلاق زن) کلیدی و تعیین کننده است.

۱- با توجه به این که طلاق از طریق وکالت در طلاق، با طلاق توافقی اعمال می شود و طلاق توافقی عمدتا طلاق خلع است. می بایستی اختیار وکالت طلاق خلع و به ویژه حق قبول بذل را زوجه داشته باشد بهتر است کلمه “طلاق توافقی” هم در متن وکالت باشد.

۲- بسیار مهم است وکالت در طلاق به صورت بلاعزل باشد (وکالت در طلاق بلاعزل) و زوج حق ضم وکیل نداشته باشد.

۳- بسیار مهم است که زوجه با حق توکیل به غیر حق اسقاط تجدید نظر و فرجام خواهی را داشته باشد.

۴- بهتر است زوجه وکالت در شرکت در جلسات مشاوره دادگاه را در وکالتنامه قید کند.

۵- وکالتنامه طلاق وقتی کامل است که زوجه بتواند در خصوص جهیزیه، اجرت المثل، نفقه و از همه آن ها مهم تر حضانت فرزندان تعیین تکلیف کند البته مرسوم است که برای حضانت، زوجه وکالت مستقل از زوج – در صورت توافق زوجین – دریافت می کند.

 

تفاوت طلاق توافقی با سایر طلاق‌ها در چیست؟
شاید برای شما سؤال شده باشد طلاق توافقی چه تفاوتی با سایر طلاق‌ها دارد و چگونه می‌توان طلاق فوری سریع داشت؟
مهم‌ترین تفاوت طلاق توافقی با سایر طلاق ها، توافق بر سر تمام مسائل مشترک است.
در این نوع طلاق زوجین بر سر میزان مهریه (مثلاً بخشیدن نصف مهریه توسط زن) ، زمان پرداخت آن ، حضانت اطفال ، ملاقات آنها و …..توافق می‌نمایند و دادگاه وارد جزیات توافق طرفین نمی شود.

 

 

سلام من حق طلاق دارم واسه طلاق می‌خوام اقدام کنم باید کجا برم و چیکار کنم که سریع و بی دردسر جدا بشم

 

سلام .باید بدوا در سایت تصمیم ثبتنام وبعد از نوبت جلسات مشاوره طلاق رفته ویک گوای دریافت می دارید وسپس باان گواهی ومدارک لازم به دفاتر خدمات قضایی مراجعه ودادخواست طلاق می دهید وچون وکالت از مرد دارید باید بایک وکیل دادگستری قرارداد ببنیدید تا از سمت شوهر وکیل باشد وپس از روند رسیدگی در دادگاه حکم گواهی عدم سازش صادر می گردد .

 

سلام‌من‌با‌همسرم‌مشکل‌دارم‌میخوام‌جدا‌شم‌ایشون منو‌ تهدید‌ میکنه‌ اگه‌ بر‌نگردی‌ میکشمت‌ و نمیذارم زندگی کنی. ولی‌ میخوام‌ توافقی‌ تمومش‌ کنم‌ به‌نظرتون‌ وایسم‌ تا‌ قانع‌شه‌ یا‌ دادخواست‌ طلاق‌بدم

 

مخاطب عزیز ضمن عرض سلام و احترام؛ مشخصا باتوجه ب اگاهی از شرایط زندگی خود بهتر از هرکسی میتوانید مصلحت خود را در نظر بگیرید لیکن اگر ادله قانع کننده و محکمه پسندی برای اثبات عسر و حرج دارید میتوانید یکطرفه طرح دعوای طلاق کنید اما اگر موجبی برای اثبات عسر و حرج در زندگی شما نیست(تحقق شروط دوازده گانه سند نکاح)در ایصورت طرح دعوای طلاق یکطرفه امری بیهوده هست و بهتر است با زوجه در خصوص طلاق توافق کنید البته اگر چاره ای جز پایان دادن ب زندگی مشترکتان نمانده است موید باشید

 

سلام من دادگاه رفتم حکم طلاق و دو روز پیش صادر کردن قاضی برای صیغه طلاق کی باید بریم محضر باید از طریق ثنا منتظر پیام باشیم بریم محضر یا هر زمان می تونیم خودمون محضر بریم

 

سلام و درود کاربر محترم مدت اعتبار حکم طلاق ۶ ماه پس از تاریخ ابلاغ رأی نهایی یا انقضای مهلت فرجام خواهی است. در این مدت شش ماه فرصت مراجعه جهت انجام طلاق دارید موفق باشید