طلاق توافقی

وکیل طلاق توافقی در استهبان

۵/۵ - (۳ امتیاز)

مزایای داشتن وکیل طلاق توافقی

این روزها در جامعه، نشریات و حتی دادگاه ها، کیفیت انجام پرونده های طلاق توافقی محل بحث است و اختلاف نظر در این زمینه وجود دارد بعضی معتقدند که باید روند آن را طولانی کرد که شاید از درصد طلاق در کشور کاسته شود. ما وکلا نیز تابع دستگاه قضایی کشور برای رسیدگی به آن می باشیم

اما صادقانه با موکلین و متقاضیان طلاق توافقی اینکه ما شعاری داریم که در زمان مراجعه زوجین و هنگام نوشتن توافقات ایشان در صدر فرم مربوطه نوشته ایم ” طلاق توافقی اولین راه حل اختلافات نیست و هیچ زنذگی مشترکی ایده آل محض نیست”

واقعیت این است که برای زندگیمان و سرنوشت فرزندانمان ،خوذمان دلمان – به تعبیر عامیانه – شور بزند و بسوزد از وکیل دادگستری، قاضی دادگاه خانواده انتظار معجزه و وساطت و حل مشکلات نداشته باشید. به هیچ عنوان ما وکلا و قضات محترم مشاورین خانواده خوبی نیستیم. بهتر است از مشاوران متخصص و با تجربه و معتمدین در اقوام و آشنایان طلب هم فکری کنیم. بگذریم…

داشتن وکیل طلاق در بعضی موارد الزامیست مثل جایی که شوهر وکالت طلاق به زوجه یا شخص دیگری داده باشد این وکالت برای طلاق میتواند به صورت وکالتنامه طلاق باشد یا شرط ضمن عقد نکاح مندرج در سند ازدواج، در این موارد وجود وکیل پایه یک دادگستری به جهت طی مراحل طلاق الزامی است.توجه داشته باشید که ممکن است زن به مرد وکالت برای طلاق داده باشد در این موارد هم بودن وکیل دادگستری الزامی است. اما در سایر موارد فعلا با قوانین جاری اختیاری است. پر واضح که از مزایای وکیل طلاق توافقی در تهران ضمن سرعت بخشیدن به کار موجب حفظ حقوق موکل خواهد شد. و موکل را از معطلی در دادگاه ها ، استرس، جرو بحث و ازدیاد تنشها و بی حرمتی های احتمالی بعضی روجین حفط میکند. واقعیت این است که برای خیلی آبرومندان مواجهه با آشنایان و اقوام در دادگاه خانواده بسیار آزار دهنده است. اما معایب داشتن وکیل برای طلاق توافقی دو مورد است اول آب به آسیاب زوجینی میریرد که از سر عصبانیت و … تصمیم هیجانی برای طلاق گرفته اند و دوم اینکه فرصت و مجال حرف زدن رودروی زوجین را در آخرین روزهای زندگی مشترک از ایشان سلب میشود البته این موضوع بسته به هر زوجینی ممکن است فرق کند.

مجموعه دفتر وکالت حق گرا

پیشنهاد می گردد در صورتی که پرونده ای در دادگاه دارید و یا می خواهید برای طلاق توافقی در  استهبان و یا هر شهر دیگر اقدام نمایید ، با تماس با دفاتر گروه حق گرا کار را به وکلای پایه یک دادگستری حق گرا بسپارید. با توجه به قوانین جدید هیچ محدودیتی برای انتخاب وکیل از شهر تهران برای سایر شهرهای کشور و حتی خارج از کشور برای طلاق توافقی وجود ندارد

برای طلاق توافقی در پرند همانند سایر شهر ها توسط گروه وکلای حق گرا نیازی به حضور شما در جلسات مشاوره و دادگاه وجود ندارد و ما با کمترین زمان پرونده شما را بدون نیاز به درگیری فکری شما به سرانجام می رسانیم. فقط کافیست با شماره تماس ۷۷۲۱۲۴۴۵-۰۲۱  و ۰۹۱۹۹۰۷۵۹۶۶ تماس داشته باشید

در تهران نیز می توانید به یکی از نزدیکترین  دفتر وکالت حقوقی حق گرا در شمال ، دفتر وکالت شرق و یا دفتر وکالت حقوقی شعبه غرب  تهران ، دفتر مرکز شهر حق گرا  ، پیگیری موضوع را به وکلای با تجربه ما بسپارید تا وکلای ما بتوانند در احقاق حق به شما کمک نمایند. ما آماده ایم در انواع پرونده های مربوطه به خانواده،ملکی ، حقوقی ، جزایی و…در کنار شما باشیم.

مدارک مورد نیاز طلاق توافقی چیست؟

عقدنامه یا رونوشت، شناسنامه زوجین و کپی کارت ملی و ثبت نام سامانه ثنا توسط زن و شوهر.

البته اگر زوجین بخواهند از سامانه تصمیم اقدام کنند برای ثبت دادخواست طلاق توافقی ، باید گواهی عدم انصراف از طلاق هم داشته باشند.

اگر یکی از زوجین از دیگری وکالت دارد و او مدارک خود را نمیدهد به هیچ عنوان جای نگرانی نیست. اگر عقدنامه ندارید با رفتن به دفتر ازدواجی که شماره آن در قسمت ازدواج شناسنامه نوشته شده میتوانید رونوشت بگیرید. اگر مردی که وکالت داده در سامانه ثنا ثبت نام نمیکند باز هم کار توسط وکیل طلاق توافقی تهران انجام میشود.

به طور خلاصه توافقی به طلاقی اطلاق می شود که زن و شوهر بر سر جدایی و مسائل مالی و غیر مالی حاصل از ازدواج مثل مهریه، حضانت و نفقه توافق دارند.

باید به این نکته توجه داشت که برای ثبت هر نوع طلاق، اول می بایستی دادگاه در این خصوص رای صادر کند تا دفاتر طلاق آن را ثبت کنند و این گونه نیست که اگر زن و شوهری توافق بر جدایی داشته باشند می توانند بدون رای دادگاه به دفترخانه طلاق مراجعه کنند.

پس از توافق زوجین، هر دو یا وکلای آن ها به یکی از دفاتر الکترونیک قضایی مراجعه می کنند و دادخواست طلاق را ثبت می کنند و پس از ثبت و ارسال پیامک از سوی دادگاه، به شعبه تعیین شده برای طی مراحل و انجام مشاوره به دادگاه مراجعه می کنند.

توجه داشته باشید که رویه دادگاه های خانواده هر شهر متفاوت است و آنچه اینجا بیان می شود مربوط به شهر تهران است. مثلا در خیلی از شهرها مدت طولانی تر است و یا اینکه طلاق یک طرفه هم به مشاوره یا شورای حل اختلاف فرستاده میشوند الآن در تهران بعضی مجتمع های قضایی خانواده به جهت کثرت پرونده دادخواست طلاق یکطرفه را هم به شورای حل اختلاف در ابتدا ارجاع میدهند. همانطور که گفته شد در بعضی مجتمع های دادگاه خانواده و نه همه.

پس از صدور رای طلاق توافقی که گواهی عدم امکان سازش نامیده می شود زوجین ۳ ماه فرصت دارند که برای ثبت طلاق به دفتر خانه مراجعه کنند. تا قبل از صدور رای دادگاه هر کدام از زوجین پشیمان گردد رای مذکور صادر نمی شود اما پس از صدور رای طلاق توافقی اگر زوج (شوهر) پشیمان گردد امکان ثبت طلاق توافقی بدون حضور او یا وکیل طلاق توافقی (وکیل برای طلاق توافقی) در دفترخانه طلاق وجود ندارد مگر این که زن وکالت در طلاق از جانب شوهر داشته باشد. اما در صورت پشیمانی زن پس از صدور حکم طلاق توافقی، ماده قانون حمایت خانواده این اجازه را به مرد و دفترخانه داده است که بدون حضور زن طلاق توافقی ثبت گردد.

وکیل طلاق توافقی تهران گروه وکلای حق گرا برای ما چه می کند؟

با مراجعه زن و شوهر به یکی از دفاتر وکالت ما در تهران و اصرار آنها بر جدایی و قطعی بودن تصمیم ایشان، طی صورتجلسه ای توافق های آنها مکتوب می شود. البته با توجه به الکترونیکی شدن اعطای وکالت به وکلای رسمی این امکان به وجود آمده است که روجین ولو اینکه در تهران باشند یا نباشند به وکیل وکالت بدهند در این راستا ثبت نام سامانه ثنا الزامی است. همانطور که می دانید توافق بر سر مهریه،نفقه، اجرت المثل، حضانت فرزندان و نحوه ملاقات و نفقه ایشان الزامی است. پس از آن امضاء وکالتنامه از زوجین اخذ می شود و در بازه زمانی ۱۰ روزه بدون حضور زوجین کلیه مراحل طلاق تا اخذ رای قطعی توسط وکلای دادگستری اخذ خواهد شد. اگر زوجین بخواهند از سامانه تصمیم و ثبت دادخواست طلاق توافقی اقدام کنند. مراجعه به مرکز غربالگری و مشاوره الزامی است. مگر اینکه نخواهند مشاوره بروند که در این صورت به روش دیگر به غیر از سامانه تصمیم اقدام میشود.

وکیل پایه یک برای طلاق نه کارآمور وکالت و یا وکیل پایه دوم

مطابق مقررات وکالت در دعاوی طلاق در صلاحیت وکیل پایه یک دادگستری است. بنابراین غیر وکیل رسمی – حتی با داشتن وکالت محضری- و همچنین وکلای پایه ۲ و کارآموزان حق قبول وکالت طلاق را ندارند.

متاسفانه همانطور که دیده و شنیده اید بعضی از دفاتر یا گروه های حقوقی از افرادی غیر وکیل – و لو دارای تحصیلات حقوقی – به جهت پاسخگویی و راهنمایی مراجعین استفاده می کنند و یا این که در عمل وکالت پرونده ها را به کارآموزان وکالت و یا وکلای تازه کار و مبتدی می سپارند. در گروه وکلای خق گرا تمام مراحل اعم از مشاوره و قبول وکالت توسط وکیل پایه یک برای طلاق ,خانم یا آقا با تجربه انجام می شود و مطلقا مسئولیت پرونده به کارآموزان یا تازه کاران سپرده نمی شود.

مراحل طلاق توافقی با وکیل طلاق تهران وکلای  حق گرا به صورت خلاصه:

۱-توافق قطعی زوجین یا داشتن وکالت طلاق(حق طلاق)

۲-تماس یا مراجعه به دفتر وکلای حق گرا(مشاوره طلاق توافقی رایگان است)

۳-ثبت نام ثنا در صورت نداشتن

۴-بدون حضور زن و شوهر

۵-ثبت و مکتوب کردن توافق قطعی آنها در مورد مهریه ، نفقه، جهیریه، حضانت

۶-تحویل مدارک به وکیل

۷-قرارداد الکترونیک وکالت در سامانه ثنا(نگران نباشید در کنار شما هستیم و شما کد ارسالی به موبایلتان را فقط به ما اعلام میکنید)

۸- ثبت دادخواست طلاق توسط وکیل در دفتر خدمات قضایی

۹- مراجعه وکلا به دادگاه و شعبه ارجاع شده پرونده در تهران و انجام مراحل ادارای و شرکت در جلسات دادگاه و داوری و … تا اخذ رای قطعی

۱۰- مراجعه زوجه برای آزمایش بارداری یا بکارت

۱۱-ثبت طلاق در مهلت ۳ ماه در دفتر رسمی طلاق

وکیل برای طلاق توافقی در استهبان

انجام طلاق توافقی در استهبان هم از جمله خدماتوکلای گروه حق گرا است . تعدادی از وکلای پایه یک دادگستری در طی مراحل طلاق در مدت زمان کوتاه که مقتضای رسیدگی دادگاه های خانواده است به صورت کاملا قانونی شما را یاری میکنند. در بالای این متن همیشه آخرین وضعیت طلاق توافقی به صورت روزآمد اطلاع رسانی میشود. بنابراین اولا مشاوره از طریق سایتهای مجموعه  رایگان است و ثانیا با توجه به اینکه سریع ترین راه طلاق ،توافقی آن است و در این خصوص یعنی طلاق توافقی چقدر طول میکشد به استحضار میرساند طلاق توافقی از طریق وکلای حق گرا در سریعترین زمان صورت می پذیرد.

چرا وکیل برای طلاق توافقی؟

در صورت اختیار وکیل نیازی به حضور طرفی که وکیل دارد در تمام مراحل دادگاه نیست.

برای کسانی که تا کنون با دادگاه اصطلاحا سر و کار نداشته اند، گذشته از نا آگاهی نسبت به طلاق توافقی، استرس و اضطراب مواجه با قاضی و حضور در دادگاه وجود دارد. بدیهی است طرفی که وکیل اختیار کند دچار اینگونه اضطراب ها نخواهد شد.

عده ای از مردم با توجه به شخصیت، شغل و سایر مسایل معتقدند که اگر در مجتمع قضایی خصوصا دادگاه خانواده حضور پیدا کنند چه بسا که با شخص آشنا و یا از اقوام رو به رو شوند و این به زعم آن ها برای آبرویان خوب نیست، گذشته از درست و غلط بودن این اعتقاد که جنبه شخصی دارد، بودن وکیل به جای موکل از جمله دیگر از مزایای وکیل طلاق توافقی می باشد که این مشکل را حل می کند.

بی شک یکی از آسانترین و سریعترین پرونده ها طلاق توافقی است، اما اهل فن می دانند در جای که توافق های زوجین زیاد، مدت دار و یا پیچیده است، نیاز به کسی است که از اطلاعات حقوقی کافی برخوردار باشد و به ظرایف و دقایق طلاق توافقی آگاه باشد. لذا توصیه بر این است که حتی الامکان در تمام مراحل از وکیل استفاده کنید. بر نظر وکلای حق گرا اینست که حتی اگر شخصی تمایل به حضور در دادگاه را دارد بهتر است وکیل خبره در کنار وی باشد.

انجام مراحل طلاق توافقی توسط وکیل به دلیل آشنا بودن به روش کار شعب دادگاه و رویه آن ها سریعتر خواهد بود.

به تجربه ثابت شده است و به کرات هم دیده ایم که چون در هنگام طلاق بین زن و شوهر و اطرافیان آن ها تنش وجود دارد، بگو مگو و احیانا درگیری بین زوجین و اطرافیان، در دفتر خدمات قضایی، جلسه مشاوره و دادگاه ایجاد می شود.
توصیه وکلای حق گرا  بر این است که اولا زوجین برای خاتمه دادن به زندگی مشترک و طلاق توافقی عجله نکنند.

شاهد پرونده های زیادی بوده ایم که زوجین با عجله و با تصمیم آنی به دادگاه برای طلاق توافقی مراجعه کرده اند ولی بعد از فروکش کردن عصبانیت، پشیمان شده اند. طلاق توافقی اولین راه حل نیست بلکه آخرین آنهاست. ثانیا به هر دلیل اگر تصمیم قطعی برای طلاق توافقی گرفتید برای حفظ حرمت طرفین و جلوگیری از تنش و درگیری به وسیله وکیل خوب برای طلاق توافقی کار را انجام دهید.

در هنگام طلاق بین بعضی از زوجین بی اعتمادی شدید وجود دارد و زوجین بیم آن را دارند که طرف مقابل ممکن است اصطلاحا سر او کلاه بگذارد. برای جلوگیری از این موضوع، داشتن وکیل بهترین راه حل است.

 

مشاوره طلاق

بهتر است که خوانندگان محترم در صورت تمایل در خصوص انواع طلاق در لینک مربوطه اطلاعات کلی کسب کنند. همه ما میدانیم که زندگی آبستن حوادث است و گاه به ناچار ازدواجی به طلاق می انجامد همه ما کم و بیش این واقعه تلخ را برای یکی از اقوام و بستگان نزدیک درک کرده ایم متاسفانه در زندگی های جدید خیلی از روجین کم طاقت و ایده آل گرا هستند در گذشته و حتی به توصیه قرآن در اختلافات زن و شوهر بزرگان و اقوام به عنوان داور و با اتکا به تجربه و دلسوزی به حل مشکلات آنها می پرداختند متاسفانه امروزه این نقش آفرینی اطرافیان کمرنگ شده است. لیکن خوب است که بپذیریم عده ای کار و تخصصشان مشاوره خانواده و زوج درمانی است و مشاوران خوبی برای آشتی دادن هستند به عنوان وکیل دادگستری که سالهاست از بد روزگار وکیل طلاق در تهران هستم درگیر اختلاف زن و شوهری در اقوام بودم به عینه و اشراف کامل دیدم که علی رغم اختلاف های کهنه و ریشه دار، با اعتماد به مشاور با علم و تجربه و با قبول یکسری کاستی های خود و پذیرفتن و حق دادن در بعضی مسائل به طرف دیگر خیلی از مشکلاتشان به مرور حل شد.

برای آشنا شدن با طلاق توافقی در استهبان توسط وکلای حق گرا آنچه حائز اهمیت می باشد آنست که کار با سرعت و دقت توسط دو وکیل این گروه انجام می گیرد و به هیچ عنوان با بهانه های مختلف از موکل وجه بیشتر اخذ نخواهد شد!

وکلای طلاق توافقی حق گرا در شعبات مختلف خویش در تهران حضور دارند ولی از همه نقاط تهران شرق و غرب و شمال و جنوب قبول وکالت میکنند و فرقی نمی کند زوجین یا یکی از آنها کجا باشد حتی اگر ساکن در شهر دیگر باشند.

 

لیست دفاتر ازدواج و طلاق در استهبان

دفتر ازدواج و طلاق شماره ۱۸استهبان در استان فارس
سردفتر:غلامرضا حسنی
آدرس:استان فارس -استهبان خ شهید فقیهی – کوچه امام خمینی – کد پستی: ۷۴۵۱۷۵۵۹۵۳
دفتر ازدواج و طلاق شماره ۷۱استهبان در استان فارس
دفتر ازدواج و طلاق شماره ۷۱استهبان در استان فارس
سردفتر:محمدنبی حسنی
آدرس:استهبان سه راه امامزاده پیر مراد ابتدایی خیابان شهید فقیهی کوچه شماره ۴ درب روبرو – کد پستی: ۷۴۵۱۶۱۶۶۴۳
دفتر ازدواج و طلاق شماره ۳۷استهبان در استان فارس
دفتر ازدواج و طلاق شماره ۳۷استهبان در استان فارس
سردفتر:امیر رشیدی
آدرس:استهبان سه راه امامزاده پیر مراد نبش کوچه یک – کد پستی: ۷۴۵۱۶۶۹۷۵۸

یک پیام بگذارید