مشروبات الکلی

وثیقه شرب خمر

Rate this post

قرار وثیقه برای شرب خمر

قرار وثیقه برای شرب خمر یکی از مطمئن ترین روش ها در قرارهای موجود آیین دادرسی کیفری می باشد که آزادی فرد متهم مشروط می باشد و در صورتی که متهم در زندان باشد و به واسطه وثیقه مرخصی بگیرد آزادی موقت می باشد و هر زمان که به وی نیاز باشد، باید فورا در مراجع قضایی حضور پیدا کند و در دسترس باشد.

مبلغ وثیقه زندانی موقت بر عهده مراجع قضایی می باشد که اقدام به صدور قرار وثیقه می کنند. شما می تونید با وکیل کیفری مشاوره حقوقی داشته باشید.

میزان وثیقه بر اساس نوع جرم ارتکابی متهم و شدت آن، میزان خسارت و شرایط موجود پرونده مشخص خواهد شد.
مراحل گذاشتن وثیقه برای شرب خمر

مراحل صدور قرار وثیقه در مراجع قضایی شامل دو مرحله می شود که متهم میتواند با اطلاع از این مراحل فورا اقدام نمایند.

مرحله اول
زندانی باید از مقامات قضایی درخواست مرخصی و آزادی موقت با قرار وثیقه اعلام کند. سپس قرار وثیقه به زندانی ابلاغ خواهد شد.

مرحله دوم
اگر زندانی دارای وثیقه شخصی باشد، با معرفی آن می‌تواند فورا اقدامات لازم را انجام دهد. در صورت عدم داشتن وثیقه می توانید از سند اجاره ای نیز استفاده کنید. با قبولی وثیقه از طرف مقامات قضایی زندانی آزاد خواهد شد.

قبول دعاوی حقوقی
شماره و آدرس دفتر وکیل حقوقی در تهران

قدم اول در مواجهه با موضوعات حقوقی و کیفری چون مصرف مشروبات الکلی حمل مواد مخدر ، تجاوز ، ارث در حضانت فرزند نامشروع، حضانت فرزند به شبهه ، مشاوره تخصصی با وکیل می باشد. به عبارتی بهترین وکیل ارث در تهران با تسلط بر مواد قانونی، تجربه کافی و آگاهی از روند قضایی پرونده های این چنینی، با ارائه بهترین دادخواست، می تواند بهترین نتیجه را در راستای احقاق حقوق موکلین بگیرد. شما می توانید برای مشاوره و اعلام وکالت در پرونده های حقوقی در تهران و سایر شهرستان ها ، می توانید با حضور در دفتر وکالت وکیل حقوقی به ادرس شعبه شرق: میدان رسالت خیابان فرجام پلاک ۹۴۸ تلفن ۵- ۷۷۲۱۲۴۵۴ نزدیکترین  دفتر وکالت حقوقی حق گرا در شمال ، دفتر وکالت شرق و یا دفتر وکالت حقوقی شعبه غرب  تهران ، دفتر مرکز شهر حق گرا    از مشاوره وکیل متخصص کیفری استفاده نمود و در صورتی که بعد مسافت و یا سایر عوامل مانع حضور شما می گردد از طریق شماره تلفن ۰۹۱۹۹۰۷۵۹۶۶ به صورت تلفنی، واتساپ و تلگرام با وکیل حقوقی در فرجام  گروه حقوقی حق گرا در تماس باشید تا علاوه بر مشاوره در خصوص نحوی اعطای وکالت نیز توضیحات لازم ارائه گردد. ضمن اینکه در سایر نقاط شهر تهران نیز می توانید با مراجعه به سایر دفاتر حق گرا در غرب و شمال و مرکز تهران می توانید به آدرسهای ذیل همین صفحه مراجعه نمایید. ضمن اینکه در صورتی که سوال حقوقی داشته باشید می توانید به سایت دوم به نشانی haghgara.com  مراجعه نمایید

دفاع از اتهام انتسابی شرب خمر

دفاع از اتهام انتسابی مشروبات الکلی کاملا تخصصی و از یک فرآیند پیچیده ای برخوردار است که بهتر است توسط وکیل شرب خمر دفاعیات صورت بگیرد. پس از اینکه شما احضاریه را دریافت کردید و به دادگاه رفتید، در برابر اتهامات قرار گرفته، طبیعتا هم باید از خود دفاع کنید و از خود رفع اتهام نمایید.

از نظر قانونی شما این حق را دارید که با ارائه مدارک و شواهد این کار را انجام بدهید. نکته حائز اهمیت در زمان دفاع از اتهام انتسابی شرب خمر اینجاست که، اگر شواهد و دلایل شما قانع کننده نباشد، یا شما به دلیل عدم توانایی مالی نتوانید اقدام به اخذ وکیل شرب خمر کنید ممکن است نتوانید به خوبی از خود دفاع کنید و شما رفع اتهام نخواهید شد. لذا بهتر است تا برای دفاع از اتهام انتسابی از بهترین وکلای دادگستری و مخصوصا وکلای موسسه حقوقی  حق گرا کمک بگیرید.

درصورت عدم توانایی مالی می توانید دادخواست اعسار و اثبات عدم تمکن مالی بدهید تا دادگاه برای شما وکیل تعیین کند.

در صورت هرگونه مشاوره حقوقی راجع به دعاوی حقوقی و دعاوی کیفری می توانید با وکلای پایه یک دادگستری موسسه حقوقی حق گرا در سریعترین زمان ممکن، مشاوره حقوقی تلفنی یا مشاوره حقوقی حضوری داشته باشید.

ضمن مشورت با وکیل پایه یک دادگستری، سوال حل نشده ای برای شما باقی نمیماند. ضمن اینکه وکلای مجرب و کارکشته حق گرا ، با بیش از پانزده سال تجربه حرفه ای در تمام زمینه های حقوقی و کیفری، تمام راهکارهای لازم را به شما ارائه میدهند و اگر نیازی به تنظیم لایحه، تنظیم شکواییه، تنظیم دادخواست یا تنظیم اظهارنامه شد، میتوانند آنرا برای شما تنظیم نمایند و یا در صورت لزوم، میتوانید با اعطای وکالت نامه به ایشان، صفر تا صد پرونده را برای شما انجام دهند.

حکم شرب خمر

مجازات شرب خمر یا همان شراب خواری در صورت اثبات با اقرار یا شهادت ۲ مرد عادل، ۸۰ ضربه شلاق است این مجازات برای بار اول، دوم و بار سوم یکسان است و حکم آن برای بار چهارم اعدام می باشد.

در شرب خمر مجازات حبس و شلاق و جزای نقدی با توجه به عمل ارتکابی مجرم از سوی قاضی رسیدگی کننده تعیین می گردد.

در صورت عدم اقرار و صرفا مثبت بودن تست الکل، مجازات شلاق برای شرب خمر در نظر گرفته نمی‌شود و منوط به مجازات تعزیری یا همان حبس و جزای نقدی خواهد شد. و تنها مرجع اثبات کننده تست الکل پزشکی قانونی می باشد نه کلانتری.

پس زمانی که تست الکل در کلانتری یا حین رانندگی توسط پلیس مثبت شود برای اثبات جرم شرب خمر اعتباری ندارد.

جریمه نقدی شرب خمر

در شرب خمر تنها در زمانی که فرد به اتهام حمل و نگهداری مشروبات الکلی دستگیر شود، مجازات آن ۶ ماه تا ۱ سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق و جزای نقدی است.

پرداخت جزای نقدی به طور معمول معادل ۵ برابر ارزش عرفی (تجاری) مشروبات الکلی که از شخص گرفته شده، می باشد.

مجازات جزای نقدی به نفع دولت است و ماهیتا با دیه متفاوت است و به جهت پرداخت جزای نقدی و دریافت شماره حساب می توانید به اجرای احکام محل رسیدگی به جرم شرب خمر مراجعه کنید.
بیشتر بدانیم : پابند الکترونیکی / تبدیل زندان به حبس خانگی

دل جزای نقدی چیست؟

زمانی که شخص به پرداخت جزای نقدی محکوم می شود می توان با درخواست مرتکب از قاضی اجرای احکام، جزای نقدی را به حبس تبدیل کرد. به این شکل که هر۱۰۰ هزار تومان یک روز حبس محسوب می شود ولی میزان حبس نمی تواند از حداکثر مجازات آن جرم تجاوز کند.

برای دیدن و مشاهده ابلاغیه خود می توانید به سایت عدل ایران قسمت ابلاغیه بروید و با وارد کردن کد ثنا و کدملی ابلاغیه خودتان را مشاهده نمایید.

شرب خمر اعدام

همانطور که می دانید مجازات جرم شرب خمر در صورت اثبات با اقرار خود فرد یا شهادت دو مرد عادل، ۸۰ ضربه شلاق است یعنی اگر شما نزد قاضی به شرب خمر اقرار نمایید به هشتاد ضربه شلاق محکوم خواهید شد و این مجازات در صورت اثبات، در مرتبه اول، دوم و سوم یکسان است ولی اگر برای بار چهارم این جرم اثبات شود و هر بار ۸۰ ضربه شلاق اجرا شده باشد، مجازات شرب خمر برای بار چهارم اعدام است.

در صورت دستگیری به اتهام شرب خمر بهتر است حتما با یک وکیل متخصص در زمینه امور کیفری و شرب خمر مشورت کنید و ما در موسسه حقوقی حق گرا کنار شما هستیم تا با ارائه بهترین راه حل حقوقی از ایجاد سو پیشینه کیفری برای شما جلوگیری کنیم.

مجازات شرب خمر در حال رانندگی

اگر فردی از مشروبات الکلی و مواد مخدر یا مواد روانگردان در زمان رانندگی یا قبل از آن استفاده کرده باشد، در صورت اطلاع پلیس راهنمایی رانندگی، خودرو توقیف و به پارکینگ منتقل می شود.

بعد از آن پرونده برای رسیدگی به دادسرا فرستاده می شود و بعد از طی کردن روال اداری و قضایی خاص جرم شرب خمر پرونده با صدور کیفرخواست به دادگاه صالح برای رسیدگی ارسال می شود. شما می توانید با وکیل کیفری مشاوره حقوقی داشته باشید.و از وثیقه شرب خمر و یا وثیقه برای شرب حمر آگاهی یابید

در صورت محکومیت معمولا خودرو به مدت دو ماه در پارکینگ متوقف خواهد بود و بعد از آن می توان روال رفع توقیفی خودرو را انجام داد.

بیشتر بدانیم : مجازات شرب خمر نوجوانان در قانون جدید

مجازات شرب خمر برای افراد زیر سن قانونی

در قانون مجازات اسلامی مصوب سال ۹۲ برای سن بلوغ پسر و دختر تعریف متفاوتی ارائه کرده است. اطفالی که از لحاظ شرعی بالغ هستند (سن بلوغ شرعی برای دختر ۹ سال و برای پسر ۱۵ سال تمام قمری است) اما زیر ۱۸ سال سن داشته باشند، حد و قصاص برای آنها اجرا نمی شود، به عبارت دیگر شرب خمر در افراد زیر ۱۸ سال مجازاتی از جمله شلاق ندارد.

معمولا در کمال عقل و رشد اطفال زیر ۱۸ سالی که مرتکب جرم شده اند، شبهه وجود دارد و اگر دادگاه نیز این شبهه را داشته باشد، مجازات حدود و قصاص برای آنها اجرا نمی شود یعنی اصلا به این مجازات محکوم نمی شوند.

همچنین اطفال مبرا از مسئولیت کیفری هستند. بر اساس مصوبه جدید قانون مجازات اسلامی، مجازات های تعزیری برای افراد زیر ۱۸ سال با مجازات های تعزیری افراد بالای ۱۸ سال متفاوت است. اگر شرب خمر توسط افراد زیر ۱۸ سال باشد، در دادگاه اطفال به موضوع رسیدگی می شود و حکم صادر می شود.
بیشتر بدانیم: اثبات شرب خمر و مجازات شراب خواری

تخفیف مجازات شرب خمر

در ارتباط با شرب خمر دادگاه نمی‌تواند کیفیت، نوع و میزان مجازات آن را تغییر دهد یا مجازات آن را کم و زیاد یا تبدیل یا حذف کند، مگر این که متهم توبه کند یا تحت شرایطی مورد عفو قرار گیرد.

توبه کردن، می‌تواند تخفیف در مجازات شرب خمر یا مصرف مشروبات الکلی را به همراه داشته باشد. البته باید گفت هر توبه ‌ای شامل تخفیف نمی‌شود. توبه در جرایمی که دارای مجازات حدی است مثل شرب خمر، اگر قبل از اثبات صورت گیرد، باعث تخفیف در مجازات مصرف مشروبات الکلی می شود. قانون گذار در قانون جدید تاکید کرده است که اگر جرم با اقرار ثابت شود، در صورت توبه، مرتکب پس از ارتکاب جرم، دادگاه می تواند عفو مجرم را از رئیس قوه قضائیه درخواست کند.

یک پیام بگذارید