طلاق توافقی

طلاق توافقی در رفسنجان

۵/۵ - (۱ امتیاز)

مقدمه

موسسه حقوقی حق گرا، با توجه به دارا بودن تیمی کارآزموده و حاذق ، ظرف حداکثر یک هفته ، کلیه مراحل طلاق توافقی را در سریع ترین شکل ممکن و به صورت کاملا غیر حضوری ، برای زوجه و زوج طی می کند . تنها کاری که لازم است زن و شوهر انجام دهند توافق بر روی مسائلی همچون جهیزیه ، حضانت از فرزند یا فرزندان ، مهریه ، نفقه ، و … می باشد و در آخر به نتیجه ای واحد برسند و سپس نتیجه نهایی را در اختیار وکیل خود قرار دهند .در صورت مشاوره تخصصی در زمینه طلاق توافقی با شماره های داخل سایت تماس بگیرید. در این مقاله در خصوص طلاق توافقی در رفسنجان توضیه داده شده است.

در طلاق توافقی در رفسنجان چه چیزهایی به زن تعلق می گیرد؟

نفقه زوجه

براساس ماده ۱۱۰۷ قانون ، نفقه عبارت است از همه نیازهای زوجه متناسب با وضعیت زن از قبیل مسکن ، پوشاک ، غذا ، وسیله های منزل و هزینه‌های درمانی و بهداشتی و خدمتکار در صورت عادت یا احتیاج. بر همین اساس میزان نفقه همه زنان یکسان نیست و با توجه به شرایط زندگی و عرف تعیین می‌شود. در خصوص نفقه ممکن است زوجین چند سال زندگی مشترک داشته باشند اما زوجه هیچ وقت نفقه دریافت نکرده باشد؛ در این حالت زن می تواند نفقه این چند سال را درخواست کند.

مهریه

یکی دیگر از حقوقی که به زن تعلق می‌گیرد مهریه است. مهریه دو نوع عندالمطالبه و عندالاستطاعه می باشد. در مهریه عندالمطالبه زن می‌تواند هر زمان بعد از عقد ازدواج مهریه را درخواست کند و مرد متعهد به پرداخت آن است اما در مورد دوم در شرایطی مرد موظف به پرداخت است که استطاعت مالی لازم را داشته باشد. پرداخت مهریه و یا عدم پرداخت مهریه کاملا وابسته به توافق زوج زوجه می باشد. ممکن است طرفین توافق کنند که مقداری از مهریه به صورت یکجا یا اقساط به زوجه پرداخت شود. با این حال در عمل در طلاق زنان موفق نمی شوند به طور کامل مهریه دریافت کنند چرا که زوج خواهان بخشش مهریه در ازای طلاق می‌شود و در نتیجه گاهی زن مجبور می شود برای طلاق از مهریه خود بگذرد.

اجرت المثل

اجرت المثل، به مزدی گفته می شود که زوجه بابت انجام کارهای منزل در طول زندگی دریافت میکند؛ طرفین باید در این باره در طلاق توافقی تصمیم بگیرند و به توافق برسند. اجرت المثل معمولا در مواردی تعیین میشود که درخواست طلاق از سوی مرد باشد. بنابراین در طلاق توافقی اگر در توافق‌نامه مطلبی دراین باره نوشته نشده باشد قاضی می تواند رای را صادر کند.

بیشتر بدانیم : نحله و اجرت المثل برای زن  

جهیزیه زوجه

معمولا زن یک سیاهه از جهیزیه تهیه میکند که به امضای شوهر و شاهدان دیگر میرسد و در زمان طلاق ، زن می تواند جهیزیه خود را با خودش ببرد.

بیشتر بدانیم :   استرداد جهیزیه قبل از طلاق 

مجموعه دفتر وکالت حق گرا

پیشنهاد می گردد در صورتی که پرونده ای در دادگاه دارید و یا می خواهید برای طلاق توافقی در رفسنجان و یا هر شهر دیگر اقدام نمایید ، با تماس با دفاتر گروه حق گرا کار را به وکلای پایه یک دادگستری حق گرا بسپارید. با توجه به قوانین جدید هیچ محدودیتی برای انتخاب وکیل از شهر تهران برای سایر شهرهای کشور و حتی خارج از کشور برای طلاق توافقی وجود ندارد

برای طلاق توافقی در پرند همانند سایر شهر ها توسط گروه وکلای حق گرا نیازی به حضور شما در جلسات مشاوره و دادگاه وجود ندارد و ما با کمترین زمان پرونده شما را بدون نیاز به درگیری فکری شما به سرانجام می رسانیم. فقط کافیست با شماره تماس ۷۷۲۱۲۴۴۵-۰۲۱  و ۰۹۱۹۹۰۷۵۹۶۶ تماس داشته باشید

در تهران نیز می توانید به یکی از نزدیکترین  دفتر وکالت حقوقی حق گرا در شمال ، دفتر وکالت شرق و یا دفتر وکالت حقوقی شعبه غرب  تهران ، دفتر مرکز شهر حق گرا  ، پیگیری موضوع را به وکلای با تجربه ما بسپارید تا وکلای ما بتوانند در احقاق حق به شما کمک نمایند. ما آماده ایم در انواع پرونده های مربوطه به خانواده،ملکی ، حقوقی ، جزایی و…در کنار شما باشیم.

مدارک لازم برای طلاق توافقی

همانطور که در مقالات مختلف در این سایت بیان شده طلاق توافقی در رفسنجان نیز نوعی از طلاق بوده که در آن زن و شوهر باهم برای طلاق توافق می کنند .مدارک لازم برای طلاق توافقی شامل موارد زیر است :

۱- اصل شناسنامه

۲- تصویر کارت ملی زوجین (زن و شوهر)

۳- اصل عقدنامه ازدواج

۴- صورتجلسه توافقات زوجین که همزمان با مراجعه به وکیل جهت اعطای وکالت طلاق توافقی این صورتجلسه تنظیم می شود.

۵- آزمایش عدم بارداری، در صورتیکه زوجه ادعای دوشیزگی نداشته باشد.و البته زمان ارائه این آزمایش عدم بارداری به رسیدگی کننده دادگاه خانواده به طلاق توافقی و گاهی به دفترخانه طلاق هم زمان با اجرای صیغه طلاق ارائه است و رویه واحدی در این خصوص وجود ندارد.

۶- گواهی بکارت و دوشیزگی، در زمانیکه زوجه ادعا داشته باشد غیر مدخوله است. با تأیید پزشکی قانونی و صدور گواهی عدم نزدیکی یا بکارت یا دوشیزگی می تواند از اثرات و امتیاز آن در حکم طلاق توافقی بهره مند گردد.(مهم ترین امتیاز در این مورد حذف نام همسر از شناسنامه بعد از طلاق است.)

نکته : گاهی قاضی رسیدگی کننده به طلاق توافقی، اقرار زوجین (هر دو زن و شوهر) به عدم وقوع نزدیکی یا دوشیزگی یا بکارت را می پذیرد به عبارت دیگر بعضی از قضات اقرار زوجین را در این خصوص حجت دانسته و نیازی به ارجاع به پزشکی قانون نمی بیند.(البته این بسیار نادر است و رویه غالب ارجاع به پزشکی قانونی جهت تشخیص بکارت است.)

۷- مدتی است (از آذرماه سال ۱۳۹۷) به موجب یک بخشنامه و دستور العمل، شرکت در جلسه مشاوره خانواده و غربالگری برای انجام طلاق توافقی اجباری شده و این در زمره مدارک لازم برای طلاق توافقی قرار گرفته است و این نیز خود یکی از مدارک لازم برای طرح و شروع طلاق توافقی است.

نکته : توجه داشته باشید مطابق تعریف جدید از طلاق توافقی و پروسه و مراحل جدید انجام طلاق توافقی، مدت زمان انجام این نوع طلاق ممکن است ۳ ماه یا حتی بیشتر طول بکشد که البته وکلای دفتر وکالت ما تلاش می نمایند در یک پروسه زمانی بسیار کمتر و در صورتی که مدارک لازم برای طلاق توافقی کامل باشد مراحل آن را طی کنند.

 

فهرست دفاتر ازدواج و طلاق در رفسنجان

دفتر ازدواج و طلاق شماره ۳۲رفسنجان در استان کرمان
سردفتر:عباس امین زاده
آدرس:بلوار ازادی شهرک فرهنگیان ک شکوفه کد ۷۷۱۷۹۶۵۸۷۶ – کد پستی: ۷۷۱۷۹۶۵۸۷۶

 


 

دفتر ازدواج و طلاق شماره ۱۸۴رفسنجان در استان کرمان
سردفتر:محمود سالاری
آدرس:رفسنجان بلوارطالقانی کوچه۴۷پلاک۷ – کد پستی: ۷۷۱۳۹۱۳۳۶۵

 


 

دفتر ازدواج و طلاق شماره ۲۲رفسنجان در استان کرمان
سردفتر:محمد مهدی نجفی
آدرس:رفسنجان خ آیت الله صدر خ شیخ مرتضی انصاری روبروی پارک لاله – کد پستی: ۷۷۱۸۷۸۶۶۳۶

 


 

دفتر ازدواج و طلاق شماره ۲۱رفسنجان در استان کرمان
سردفتر:علی اصغر مجیدی
آدرس:رفسنجان خ مصطفی خمینی ک ۳۷کد پستی ۷۷۱۴۶۶۶۷۷۳ – کد پستی: ۷۷۱۴۶۶۶۷۷۳

 


دفتر ازدواج و طلاق شماره ۱۶۹رفسنجان در استان کرمان
سردفتر:علی امیری داوران
آدرس:رفسنجان خیابان امیر کبیر شرقی کوچه شماره ۷ پلاک ۲۹ – کد پستی: ۷۷۱۳۸۴۵۸۵۵


دفتر ازدواج و طلاق شماره ۶۶رفسنجان در استان کرمان
سردفتر:عباس حکیمی
آدرس:رفسنجان خیابان دستغیب جنوبی جنب بوستان کارگر – کد پستی: ۷۷۱۷۶۳۵۱۴۶

۱

 

یک پیام بگذارید