طلاق

طلاق توافقی در بابلسر

۵/۵ - (۲ امتیاز)

اگر چه شرایط طلاق تواقی در تمام کشور یکسان است ولی ذکر نکات ذیل برای طلاق توافقی در بابلسر ضروری است برای انجام طلاق، با توجه به اینکه می بایست تکلیف بسیاری از موارد مانند دلایل درخواست، مهریه، نفقه، اجرت المثل، حضانت فرزند و … مشخص شود به همین دلیل مراحل طلاق در ایران بسیار طولانی بوده و چندین ماه یا حتی چندین سال ممکن است طول بکشد! این شرایط موجب می شود که زن و مرد در طی این مدت طولانی دچار آسیب های روحی بیشتر شده، همچنین زمان زیادی را در جلسات مشاوره بهزیستی، دادگاه خانواده و … هدر دهند.

زمانی که زن و مرد به این توافق رسیده اند که می خواهند از هم جدا شوند، می توانند در خصوص همه موارد ذکر شده فوق توافق نمایند و به آسانی از یکدیگر جدا شوند. در اینصورت، زمان طلاق به کمتر از  ۱۰ روز الی نهایتا ۱۵ روز کاهش می یابد! نام این نوع طلاق در اصطلاح، طلاق توافقی است اما در قانون خانواده چنین چیزی مطرح نشده و جزو طلاق بائن و قسم خلع است.

 

مراحل طلاق توافقی

در ابتدا باید در نظر داشت که طلاق توافقی به کمک وکیل انجام خواهد شد یا بدون وکیل. در صورتی که به کمک وکیل انجام شود کار بسیار ساده بوده و زمان بسیار کوتاهی برای اینکار نیاز خواهد بود. اما اگر اینکار بدون وکیل صورت پذیرد در بهترین حالت می بایست حداقل حدود ۳ الی ۵ ماه زمان صرف شود.

مجموعه دفتر وکالت حق گرا

پیشنهاد می گردد در صورتی که اگر به هر دلیل ادامه زندگی مشترک مقدور نیست و دنبال طلاق هستید و یا پرونده ای در دادگاه دارید از طریق طلاق توافقی این کار را انجام دهید و پیگیری امور را به وکلای گروه حق گرا بسپارید ما ظرف کوتاهترین زمان ممکن یعنی حدود ۱۰ روز این کار را برای شما به سرانجام می رسانیم

همجنین  با توجه به حق دسترسی به وکیل با مراجعه به یکی از نزدیکترین  دفتر وکالت حقوقی حق گرا در شمال ، دفتر وکالت شرق و یا دفتر وکالت حقوقی شعبه غرب  تهران ، دفتر مرکز شهر حق گرا  ، پیگیری موضوع مورد نظرتان را به وکلای با تجربه ما بسپارید تا وکلای ما بتوانند در احقاق حق به شما کمک نمایند. ما آماده ایم در انواع پرونده های مربوطه به خانواده،ملکی ، حقوقی ، جزایی و…در کنار شما باشیم

طلاق توافقی با وکیل

اگر می خواهید طلاق توافقی را در سریع ترین حالت ممکن و بصورت فوری داشته باشید باید اینکار را به وکیل طلاق توافقی در بابلسر بسپارید. این موضوع، مزیت های زیر را در بر خواهد داشت:

  • عدم نیاز به شرکت در جلسات مشاوره بهزیستی
  • عدم نیاز به دریافت گواهی مشاوره برای ثبت دادخواست
  • عدم نیاز به ثبت دادخواست
  • عدم نیاز به مراجعه حضوری جلسات دادگاه خانواده

در صورت تمایل به انجام طلاق توافقی توسط وکیل، قبل از مراجعه به دفتر ایشان می بایست تکلیف مهریه، حضانت و حقوق مالی زوجه (زن) مشخص شده و توافق صورت پذیرد. در ادامه، تنها کافیست به دفتر وکیل طلاق توافقی مراجعه نموده و چند کار ساده زیر را انجام دهید:

  • اعلام کردن توافقات و اعطای وکالت طلاق به وکیل (نهایتا ۱ ساعت)
  • مراجعه به دفتر وکیل برای دریافت رای قطعی عدم سازش (پس از حدود ۱۰ روز)
  • مراجعه زوجین به دفتر طلاق و ثبت کردن آن (نهایتا ۱ ساعت)

همانطور که مشاهده می کنید اینکار بسیار ساده بوده و زمان بسیار کمی برای آن نیاز است. لازم به ذکر است هزینه حق الوکاله، دادرسی و … با تماس با دفتر گروه حقوقی جویا شوید. شماره تلفنهای دفاتر ما در ذیل صفحات سایت قرارداده شده است.

 

مدارک لازم طلاق توافقی

برای مراجعه به دادگاه و ثبت دادخواست، مدارک هویتی نظیر کارت ملی و شناسنامه لازم خواهد بود و هم‌چنین وجود سند ازدواج و مدارکی که به نسبت شرایط از زوجین درخواست می‌شود؛ امّا برای ثبت جدایی در دفاتر ثبت طلاق و ازدواج، باید مدارک زیر موجود باشند:

شناسنامه، کارت ملی و سند ازدواج.
وکالت‌نامه (در صورت استفاده از وکیل در مراحل جدایی)
گواهی باردار نبودن از آزمایشگاه.
در صورت باکره بودن، گواهی بکارت از پزشکی قانونی.
نظر کتبی واحد مشاوره در دادگاه خانواده یا بهزیستی.
توافق‌نامه کتبی زن و مرد در خصوص مسائل مربوط، مانند مهریه، حضانت، نفقه و…
گواهی عدم امکان سازش از دادگاه که نباید بیش از سه ماه از صدور آن گذشته باشد.

طلاق توافقی بدون وکیل

در این حالت حتی با وجود اینکه زوجین بر سر مهریه، حضانت و حقوق مالی زوجه به توافق رسیده اند اما باز هم می بایست در جلسات مشاوره شرکت کرده و در دادگاه خانواده حضور یابند. همچنین مراحل اداری متعددی نیز وجود دارد که می بایست بصورت حضوری توسط زوجین انجام پذیرد. همانطور که گفته شد این روش حدودا ۳ الی ۵ ماه طول خواهد کشید!

معرفی وکیل طلاق توافقی

گروه وکلای حق گرا آماده ارائه انواع خدمات در حوزه حقوقی، کیفری و خانواده به شما عزیزان است. اگر به دنبال طلاق توافقی فوری و آسان هستید کافیست اینکار را به ما بسپارید. با توجه به اینکه برای هر یک از زوجین می بایست وکیل مجزا معرفی شود شما تنها با مراجعه حضوری و حتی ارتباط آنلاین می توانید نسبت به اعطای وکالت طلاق توافقی اقدام نمایید. هزینه ذکر شده نیز برای دو وکیل زوجین بوده و هیچ هزینه دیگری از طرفین دریافت نمی گردد.

برای آشنایی با گروه وکلای حق گرا و خدمات این مجموعه، از شما دعوت می کنیم به وبسایت وکیل حق گرا مراجعه نمایید.

آدرس سایت دوم : haghgara.com

همچنین اگر نیاز به مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر  در خصوص طلاق توافقی در بابلسر دارید می توانید با شماره ۰۹۱۹۹۰۷۵۹۶۶ تماس حاصل فرمایید.

یک پیام بگذارید