رابطه نامشروع

حکم رابطه نامشروع با رضایت طرفین

۴.۷/۵ - (۴ امتیاز)

جرم رابطه نامشروع زمانی تحقق می باید که رابطه ای میان زن و مردی که به سن بلوغ رسیده اند و میان آن ها رابطه ی زوجیت برقرار نباشد، شکل بگیرد. جرم رابطه ی نامشروع دون زنا می باشد و شامل بغل کردن، بوسیدن از این قبیل می شود.

رابطه نامشروع از جرایم منافی عفت محسوب می‌شود و نیاز به شاکی خصوصی هم ندارد. حتی اگر این جرم شاکی خصوصی هم داشته باشد و شاکی رضایت دهد بازهم مجازات شخص مرتکب از بین نمی ‌رود.
برابر ماده ی ۶۳۷ قانون مجازات اسلامی هر گاه زن و مردی که بین آنها علقه زوجیت نباشد، مرتکب روابط نامشروع یا عمل منافی عفت غیر از زنا از قبیل تقبیل یا مضاجعه ‌شوند، به شلاق تا نود و نه ضربه محکوم خواهند شد و اگر عمل با عنف و اکراه باشد فقط اکراه‌کننده تعزیر می‌شود.
رابطه نامشروع با زن شوهردار رابطه ای است که در آن زنی که شوهر دارد با مردی به غیر از شوهر خود که هیچ گونه نسبت قانونی و شرعی بین آن‌ها برقرار نمی باشد رابطه هایی چه به صورت بغل کردن، بوسیدن و.. برقرار می‌کند. همانگونه که بیان گردید، رابطه ی نامشروع غیر از زنا می باشد.

زنا یک جرم مستوجب حد بوده و موجب، نوع، میزان و کیفیت مجازات در شرع تعیین شده است اما رابطه ی نامشروع یک جرم تعزیری است و قاضی اختیار دارد از یک تا نود و نه ضربه شلاق را برای هر یک از زن و مرد تعیین کند.

 

پاسخ به پرسش مطرح شده

در پاسخ به پرسش های شما مبنی بر مشکلات قانونی رابطه با زن شوهر دار باید گفت هرچند شما ثابت نمایید که از شوهر دار بودن این زن بی اطلاع بودید، تغییری در ارتکاب جرم برقراری رابطه ی نامشروع نمی کند.

مجازات جرم رابطه نامشروع در صورت اثبات آن نزد قاضی شلاق بوده و میزان آن بین ۱ تا ۹۹ ضربه شلاق برای مرتکب می باشد. البته در شرایطی از جمله صرفنظر کردن شاکی خصوصی از شکایت یا اعتراف مرتکب پیش از تحقیق و رسیدگی، امکان تبدیل نمودن مجازات شلاق به جریمه نقدی وجود دارد.

لازم به ذکر است که نحوه ی صدور حکم تأثیری در میزان و نوع مجازات ندارد.
در رابطه با تأثیر توبه در جرایم تعزیری نیز باید گفت رابطه نامشروع در حد بوسیدن به آغوش کشیدن و این دست اعمال منافی عفت، جرم تعزیری محسوب می شوند که با توجه به مجازات آنها درجه شش محسوب می شود.

بنابراین مطابق ماده ۱۱۵ قانون مجازات اسلامی در صورتی که قاضی رسیدگی کننده پشیمانی و ندامت شما را محرز بداند موجب می شود که مجازات ساقط شود. باید توجه نمود اگر بعد ها ثابت شود که توبه صرفا جهت به اشتباه انداختن قاضی باشد مرتکب به حداکثر مجازات محکوم خواهد شد.

 

اطلاع از مجازات و مشکلات قانونی ارتباط با مرد زن دار

قانونی قابل استناد – ارتباط نامشروع با زن شوهر دار

ماده ۱۱۵ قانون مجازات اسلامی
در جرائم تعزیری درجه شش، هفت و هشت چنانچه مرتکب توبه نماید و ندامت و اصلاح او برای قاضی محرز شود، مجازات ساقط می شود. در سایر جرائم موجب تعزیر دادگاه می تواند مقررات راجع به تخفیف مجازات را اعمال نماید.
تبصره ۱- مقررات راجع به توبه درباره کسانی که مقررات تکرار جرائم تعزیری در مورد آنها اعمال می شود، جاری نمی گردد.
تبصره ۲- اطلاق مقررات این ماده و همچنین بند(ب) ماده(۷) و بندهای(الف)و(ب) ماده(۸) و مواد(۲۸)، (۳۹)، (۴۰)، (۴۵)، (۴۶)، (۹۲)، (۹۳) و (۱۰۵) این قانون شامل تعزیرات منصوص شرعی نمی شود.

ماده ۶۳۷ قانون مجازات اسلامی
هر گاه زن و مردی که بین آنها علقه زوجیت نباشد، مرتکب روابط نامشروع یا عمل منافی عفت غیر از زنا از قبیل تقبیل یا مضاجعه ‌شوند، به شلاق تا نود و نه ضربه محکوم خواهند شد و اگر عمل با عنف و اکراه باشد فقط اکراه‌کننده تعزیر می‌شود.

 

 

رابطه نامشروع و حق طلاق

رابطه نامشروع یکی از اصلی‌ترین دلایل طلاق زوجین است و می‌توانم بگویم درصد بالایی از آن‌ها به این دلیل قصد جدایی از هم را دارند.

حال باید بررسی کنیم تا ببینیم، رابطه نامشروع باعث حق طلاق می‌شود یا نه؟

طبق قانون مدنی، مرد می‌تواند هر زمان که بخواهد، بدون دلیل و با دادن حقوق زن، او را طلاق دهد؛ امّا زن برای درخواست طلاق نیاز به دلیل دارد.

ازجمله دلایلی که زن می‌تواند برای طلاق از آن‌ها استفاده کند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

اعتیاد همسر
گرفتن زن دوم
گرفتن بیماری صعب‌العلاج
محکومیت به ۵ سال حبس
و…

زن در این موارد می‌تواند مستقیماً با استناد به آن درخواست طلاق دهد؛ امّا رابطه نامشروع، جزء دلایل اصلی ایجاد حق طلاق برای زن نیست و باید از راه‌های دیگری وارد شد.
رابطه نامشروع و نفقه

روابط نامشروع به‌ عنوان اتفاقی که ممکن است در طول زندگی چه از طرف مرد و چه از طرف زن رخ دهد، چه تأثیری بر حقوق مالی زن از جمله نفقه دارد؟

همان‌طور که نمی‌توان رابطه نامشروع را با توجه به قوانین، از دلایل اصلی حق طلاق دانست و مستقیماً به آن استناد کرد، این عمل را هم نمی‌توان از بین برنده نفقه زوجه بدانیم.

زوج حتی در صورت احراز رابطه نامشروع زوجه، مکلّف به پرداخت نفقه به او است و صرف احراز رابطه نامشروع زوجه، نشان‌دهنده سرپیچی زن نیست و حق او برای دریافت نفقه در ایام زوجیت را از بین نمی‌برد.

در این شرایط استفاده از یک وکیل خوب برای رابطه نامشروع در  تهران می‌تواند حقوق مالی شما را در شرایط مطرح شده، زنده کند.
رابطه نامشروع و مهریه

باید توجه کرد که تعهد مرد به پرداخت مهریه، به فرض داشتن رابطه نامشروع زن با دیگری، ساقط نمی‌شود.

فرار از پرداخت مهریه، در موارد خاصی امکان‌ پذیر است که خود قانون آن را معین کرده است؛ از جمله جنون زن در زمان عقد یا تدلیس توسط زوج (گول زدن توسط مرد).

پس صرفاً اثبات رابطه نامشروع زن، نمی‌تواند مرد را از پرداخت مهریه نجات دهد و این تصوری اشتباه است که مردم دارند که در صورت اثبات رابطه نامشروع زن، دیگر نیازی به پرداخت مهریه نیست.

طرفین می‌توانند پس از این اتفاق با یکدیگر توافق کنند و با صلح از میزان مهریه کم و یا آن را حذف کنند.

به‌طور خلاصه، زن تحت هر شرایطی حتی در صورت اثبات جرم نسبت به همسر، می‌تواند مهریه خودش را درخواست و دریافت کند. بنده نیز در این راستا می توانم به شما کمک کنم.

رابطه نامشروع و طلاق از طرف مرد

مردان در همه شرایط می‌توانند بدون دلیل و با پرداخت حقوق مالی، همسر خودشان را طلاق دهند؛ امّا اگر مردی رابطه نامشروع زن خود را ثابت کند، از پرداخت حقوقی مانند اجرت‌المثل و شرط تنصیف دارایی (نصف کردن اموال)، معاف می‌شود.

در حالت عادی مرد ملزم است تا نصف دارایی خود را به زن بدهد و یا اجرت‌المثل زمان زوجیت را به او بپردازد؛ امّا اگر مرد تخلف زن در زندگی زناشویی را ثابت کرد، این حقوق به زن تعلق نخواهد گرفت.
مجازات رابطه نامشروع زن شوهردار

مطابق ماده ۶۳۷ قانون مجازات اسلامی:

«هرگاه زن و مردی که بین آن‌ها علقه (رابطه) زوجیت نباشد، مرتکب رابطه نامشروع یا عمل منافی عفت (کارهای نامناسب خلاف عرف و شرع) غیر از زنا شوند، به مجازات شلاق تا ۹۹ ضربه محکوم خواهند شد.»

اگر یکی از طرفین مجبور به ایجاد رابطه شده باشد، فقط فرد مجبور کننده تعزیر شده و عموماً تا ۷۵ ضربه شلاق مجازات خواهد شد.

تعزیر ویژه جرائمی است که در شرع برای آن مجازاتی در نظر گرفته نشده است؛ امّا قانون‌گذار بنا بر مصلحت جامعه برای آن مجازات در نظر گرفته است.

جرم نامشروع ازجمله جرائم غیرقابل گذشت است که با رضایت زوج از بین نمی‌رود؛ بلکه در همه حال در صورت ثابت شدن مجازات به فرد مجرم تحمیل می‌شود.
حکم قضایی رابطه (زنا) مرد متاهل با زن شوهردار

در این صورت حکم هریک از آن‌ها زنای مُحصنه بوده و برای آن‌ها رجم (سنگسار)، اعدام و یا ۱۰۰ ضربه شلاق در نظر گرفته می‌شود.

مگر اینکه طرفین بتوانند اثبات کنند که با توجه به شرایط موجود، دارای همسر دائمی نبوده و یا در صورت داشتن همسر دائمی با آن رابطه زناشویی نداشته‌اند.

در صورت اثبات چنین مسئله‌ای، زنای آن‌ها از حالت احصان خارج‌ شده و حکم زنای غیر مُحصنه بر آن‌ ها وارد خواهد شد.
رابطه نامشروع و طلاق از طرف زن

یکی از مواردی که زن می‌تواند آن را دلیلی برای طلاق از همسر خود قرار دهد، اثبات رابطه نامشروع مرد با فردی دیگر است.

همان‌طور که بیان شد، این دلیل نمی‌تواند به‌طور مستقیم مورد استناد قرار بگیرد؛ بلکه باید از راهی غیرمستقیم از آن استفاده کرد.

زن می‌تواند پس از اثبات رابطه نامشروع، به دلیل عسر و حرجی (سختی) که برای او پیش‌آمده است، از دادگاه تقاضای صدور حکم طلاق را داشته باشد.

اگر مرد ادعا کند که با آن زن محرم بوده و صیغه محرمیت خوانده‌اند، باز هم جرم بوده و به زن حق طلاق می‌دهد؛ زیرا بر طبق قانون حمایت از خانواده سال ۹۲:

«مرد حق ندارد بدون اجازه از زن اول خود، زن دیگری را عقد دائم یا موقت کند و در صورت انجام دادن این عمل، برای زن حق طلاق پیش خواهد آمد.»

حکم قضایی رابطه نامشروع با زن شوهردار

مجازات رابطه نامشروع زن شوهردار با توجه به خیانت جنسی زن متفاوت است و متناسب به نوع عمل انجام شده، مجازات در نظر گرفته می‌شود.

هرگونه ارتباط فیزیکی زن شوهردار با مرد نامحرم که از روی شهوت باشد، مصداق بارز رابطه نامشروع غیر زنا با زن شوهردار خواهد بود.

حکم قضایی رابطه نامشروع با زن شوهردار – وکیل رابطه نامشروع در تهران

با توجه به مسائل ذکرشده، مجازات رابطه نامشروع اعم از اینکه زنا باشد یا خیر نیز متفاوت خواهد بود.

۱٫ شلاق: در صورتی‌ که رابطه نامشروع زن شوهردار با دیگری، به‌صورت زنا نباشد و تنها تماس فیزیکی و بوسیدن باشد، به مجازات تعزیری درجه ۶ و تا ۹۹ ضربه شلاق در خصوص جرائم منافی عفت (کارهای نامناسب خلاف عرف و شرع) محکوم خواهد شد.

۲٫ اعدام: درصورتی‌که رابطه نامشروع زن شوهردار از جنس زنا باشد، با توجه به شوهردار بودن زن، زنای مُحصنه محسوب شده و مجازات اعدام را به دنبال دارد.

اگر مرد هم دارای همسر باشد، به اعدام محکوم می‌شود؛ امّا اگر مجرد باشد، ۱۰۰ ضربه شلاق حدی می‌خورد.

۳٫ رجم (سنگسار): هرگاه امکان مجازات رجم (سنگسار) و اعدام وجود نداشته باشد و یا به هر دلیلی رابطه از احصان خارج شود، مجازات رابطه نامشروع زن شوهردار، ۱۰۰ ضربه شلاق حدی خواهد شد.

وکیل رابطه نامشروع در  تهران؛ در صورتی که از دانش و تجربه بالایی برخوردار باشد، می‌تواند به شما کمک کند تا به جای حکم زنا، حکم به رابطه نامشروع صادر شود تا در میزان مجازات شما تخفیف اعمال شود.

مدارک لازم برای اثبات رابطه نامشروع

اثبات جرم رابطه نامشروع به‌ سختی ممکن است.

بهترین روش برای اثبات جرم رابطه نامشروع، اقرار مرتکب است. در این روش اثبات جرم به‌راحتی انجام شده و دیگر درگیر جلسات دادگاه نخواهید شد.

روش دیگر برای اثبات رابطه نامشروع، وجود شاهد است. این روش معمولاً بسیار سخت بوده زیرا عادل بودن شاهد و همچنین درستی حرف‌های او باید برای دادگاه محرز گردد.

راه‌های بسیار دیگری نیز برای اثبات رابطه نامشروع، از جمله فیلم، عکس، پیامک و چت وجود دارد. تمامی این موارد باعث می‌شود قاضی به این علم برسد که رابطه نامشروعی شکل گرفته است.

در قانون جدید، علم قاضی یکی از ادله اثبات است و با این مسائل می‌توان قاضی را به علم این قضیه رساند.

توصیه می کنم در صورت نیاز، از یک وکیل رابطه نامشروع برای اثبات حقانیت خود در نظر قاضی استفاده کنید.
مدارک لازم برای شکایت رابطه نامشروع

برای ثبت شکایت باید مدارک هویتی از جمله شناسنامه و کارت ملی را به همراه داشت. عقدنامه نیز یکی دیگر از مدارکی است که برای اثبات وجود رابطه زوجیت نیاز است.

شما باید دلایل خود را در برگه ثبت شکایت (شکوائیه) نام ببرید و مدارک یا شاهدان خود را معرفی کنید.
مراحل شکایت کیفری رابطه نامشروع

رابطه نامشروع جزء جرائم کیفری است و باید بر طبق آیین دادرسی کیفری و در دادسرا یا دادگاه کیفری طرح شود.

اگر زوج از همسرش به دلیل رابطه نامشروع جسمانی شکایت داشته باشد؛ باید مستقیماً در دادگاه اعلام جرم کند، امّا اگر مدعی رابطه نامشروع غیر جسمانی و تنها از طریق پیامک و اینترنت باشد، باید به دادسرا رجوع نماید.

در شهرستان‌ها باید برای شکایت درباره رابطه نامشروع به دادسرای عمومی و در تهران به دادسرای ارشاد مراجعه کرد.

پس از ثبت شکایت، رسیدگی آغاز شده و در صورت احراز جرم، پرونده به دادگاه کیفری ارجاع داده می‌شود.
جرم رابطه نامشروع در فضای مجازی

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و همچنین ارتباط در فضای مجازی، رابطه نامشروع با افزایش چشم‌گیری رو به رو شده است.

جرم رابطه نامشروع حتی ممکن است از طریق فضای مجازی رخ دهد و زن و شوهر می‌توانند حتی برای آن شکایت مطرح کنند.

اثبات این جرم کمی دشوار است، امّا غیر ممکن نیست.
مجازات رابطه نامشروع تلگرامی و تلفنی

برای اثبات رابطه نامشروع در شبکه‌های اجتماعی پلیس فتا می‌تواند از طریق هک یا به دست آوردن رمز شخصی فرد، اطلاعات مورد نیاز خود را به دست آورد.
مجازات رابطه نامشروع تلگرامی و تلفنی – ححکم رابطه نامشروع با رضایت طرفین

مجازات رابطه نامشروع تلگرامی و تلفنی – ححکم رابطه نامشروع با رضایت طرفین

اگر دلیل شخصی برای اثبات رابطه نامشروع تنها تلگرام باشد؛ بدون اینکه اطلاعاتی در مورد آن داشته باشد یا اسکرین شات یا عکسی از آن در دسترس باشد، در صورت عدم همکاری متهم، اطلاعات رابطه نامشروع از طریق تلگرام او قابل به دست آوردن نیست.

محاکم معمولاً در این خصوص برای جرم رابطه نامشروع، همکاری نمی‌کنند؛ امّا اگر شاکی بتواند از طریق اسکرین شات و پرینت، از محتوی تلگرام باخبر شود، می‌تواند در دادگاه برای اثبات ادعای خود از آن استفاده کند. وکیل روابط نامشروع در  تهران می‌تواند شما را در اثبات دلایل‌تان یاری دهد.
اثبات رابطه نامشروع پیامکی

اگر دلیل رابطه نامشروع ارتباط تلفنی و پیامکی از سوی شاکی اظهار شده باشد، دادسرا یا دادگاه می‌تواند از اپراتور مربوطه، اطلاعات مربوط به تماس‌های تلفنی و پیامک‌های متهم را برای بررسی دریافت کند.

افراد نمی‌توانند مستقیماً برای گرفتن پرینت تلفن همراه همسر خود اقدام کنند بلکه تنها در صورت تشخیص دادگاه، این عمل امکان‌ پذیر است.

بنا بر مواد ۶۶۷ و ۶۶۸ قانون آیین دادرسی کیفری:

«اپراتورهای تلفن همراه موظف‌اند اطلاعات مشتری را تا ۶ ماه ذخیره کنند.»
جرم رابطه نامشروع دختر و پسر

مجازاتی که برای زنا با دختر باکره در نظر گرفته شده است؛ اعدام است و اگر به خواست و رضایت دختری که به سن بلوغ رسیده است رابطه برقرار شود، طرفین حکم زنا خواهند گرفت؛ امّا اگر در هر صورت زنا ثابت نشود، شخص مرتکب رابطه نامشروع می‌شود.

بر طبق ماده ۲۴۱ قانون مجازات اسلامی:

«در صورت نبودن ادله قانونی برای اثبات جرائم منافی عفت و انکار متهم، هرگونه تحقیق و بازجویی جهت کشف امور مخفی ممنوع است. دوست عزیز انتظار آگاهی از موارد بالا تنها از یک وکیل خوب برای رابطه نامشروع در تهران وجود دارد و شما برای اثبات ادعای خود باید از یک وکیل کمک بگیرید.»
حکم قضایی رابطه نامشروع با دختر باکره

مجازاتی که برای تجاوز به عُنف (به‌زور) با دختر باکره در نظر گرفته شده است، اعدام است.

اگر این رابطه با رضایت دختر صورت گیرد و دختر به سن بلوغ نیز رسیده باشد، طرفین به مجازات زنا محکوم خواهند شد.

اگر به هر دلیلی زنا ثابت نشود، شخص مرتکب رابطه نامشروع شده و به مجازات رابطه نامشروع با دختر باکره محکوم می‌شود.
دیه پرده بکارت و پاره شدن به‌ صورت عمدی و غیرعمدی

دیه پاره کردن عمدی بکارت، مهرالمثل (مهریه نامشخصی که دادگاه بر اساس شرایط خانوادگی، تحصیلی و شخصیتی دختر، برای او در نظر می‌گیرد) است و چون از جهت میزان دیه فرقی بین عمد و غیر عمد نیست، لذا به‌ صورت کلی دیه پرده بکارت چه عمداً چه غیر عمد همان مهرالمثل می‌باشد.

در صورت زنا با دختر باکره، به وی مهرالمثل تعلق ‌گرفته و میزان ارش البکاره (دیه نامعلوم بکارت) در همان مهرالمثل محاسبه خواهد شد و به‌ صورت جداگانه تعیین نمی‌شود.

ساییدگی، خراشیدگی و پارگی پرده بکارت را که توأم با تورم و خون‌مردگی و جاری شدن خون باشد را اِزاله بکارت می‌گویند.
مجازات پاره شدن بکارت دختر

باید توجه داشت که اگر شخصی پرده بکارت خود را از دست داده باشد و مدت زیادی از این موضوع گذشته باشد، اثبات اینکه چه کسی پرده بکارت وی را پاره کرده و زمان آن کی بوده توسط پزشکی قانونی امکان‌پذیر نخواهد بود.

پس در صورتی‌ که دختر زمان زیادی را از دست داده باشد و به پزشک قانونی مراجعه نکرده باشد؛ باید حتماً شاهد و یا دلیل قانع کننده و یا سند و مدرکی را داشته باشد.

اگر ثابت شود که دختر و پسر هر دو راضی به این کار بودن، مصداق زنا شده و هر دو مجازات خواهند شد.
حکم قضایی رابطه مقعدی با دختر

در قانون در مورد رابطه مقعدی به‌طور مشخص صحبتی نشده است؛ امّا این عمل زیر مجموعه زنا قرار می‌گیرد.

البته اگر قاضی بتواند بر اساس ادله موجود و یا علم به‌ دست ‌آمده از مدارک، زنا را ثابت کند، حکم آن بر اساس هر پرونده اعدام، شلاق و یا رجم (سنگسار) است.

اثبات رابطه مقعدی بر اساس تعداد دفعات آن می‌توان آسان یا سخت باشد.

در صورت تکرار این عمل، پزشکی قانونی می‌تواند با توجه به بافت بدن، به‌ راحتی وجود رابطه مقعدی را تأیید نماید و دادگاه بر اساس نظر پزشکی قانونی، حکم به رابطه نامشروع و یا زنا دهد.

اگر دادگاه نتواند رأی به رابطه مقعدی و زنا دهد، می‌تواند بر اساس ادله موجود حکم به رابطه نامشروع صادر نماید.
تفاوت رابطه نامشروع و زنا

رابطه نامشروع به اعمال منافی عفت و اخلاق گفته می‌شود از قبیل مضاجعه (هم‌بستری) و تقبیل (بوسیدن) که بین زن و مردی که هنوز ازدواج ‌نکرده‌اند، رخ می‌دهد.

اگر زن و مردی که بین آن‌ها صیغه محرمیتی وجود ندارد، دخول در قبل (واژن) و دبر (مقعد) را انجام دهند، این مسئله مصداق زنا است.

همان‌طور که بیان شد، مجازات رابطه نامشروع ۹۹ ضربه و حکم زنا در صورتی‌ که اعدام و رجم (سنگسار) نباشد ۱۰۰ ضربه شلاق است.

دانستن احکام فوق به شما عزیزان در دفاع از خود کمک خواهد کرد و وکیل روابط نامشروع در  تهران در این امر به شما مشورت خواهد داد.

تفاوت زنای محصنه و غیر محصنه

رابطه جنسی غیر مجاز بین زن و مردی که به یکدیگر محرم نیستند؛ در صورتی‌ که یکی از آن‌ها متأهل باشد، مصداق زنای مُحصنه است.

در اسلام زنای مُحصنه یا غیر مُحصنه زمانی اتفاق می‌افتد که زن یا مرد متأهل باشد و مشکلی برای برقراری رابطه با همسر خویش نداشته باشد و با این ‌وجود دست به رابطه نامشروع با فرد دیگری بزند، توصیف شده است.

زنای غیر مُحصنه در مواردی است که هردو طرف مجرد باشند و یا اینکه اگر متأهل باشند؛ مانعی برای رابطه زناشویی برای آنان با همسر شرعی و قانونی‌شان وجود داشته باشد که در این صورت زن یا مرد با اینکه متأهل هستند، امّا زنای آن‌ها مُحصنه محسوب نخواهد شد.

وکیل برای رابطه نامشروع در تهران می‌تواند تا حد زیادی در میزان مجازات شما تأثیرگذار باشد؛ زیرا اثبات احصان می‌تواند شما را در موقعیتی خطرناک قرار دهد.
شرایط اثبات زنای محصنه

زنای مُحصنه همانطور که بیان شد؛ نیاز به وجود رابطه زوجیت دارد.

در نتیجه مدعی زنای مُحصنه باید مدارک خود مبنی بر متأهل بودن یکی از طرفین را ارائه نماید. پس از آن، باید وجود رابطه زنا بین زن و مرد را اثبات کند تا بدین طریق دادگاه را مجبور به صدور حکم زنا کند.

از جمله راه‌های اثبات زنا، اقرار، شهادت و مدارک موجود از قبیل عکس و مدارک پزشکی است.

مدارک پزشکی می‌تواند خون، ترشحات فرد، مایع منی و حتی بچه (حاملگی نامشروع) به دنیا آمده باشد.
مجازات زنای محصنه در قانون جدید

بر طبق ماده ۲۲۵ قانون مجازات اسلامی سال ۹۲:

«حد زنا برای زانی (زناکار) محصن و زانی مُحصنه (متأهل)، رجم (سنگسار) است و اگر دادگاه بنا بر مصلحت تشخیص دهد که امکان اجرای مجازات رجم (سنگسار) امکان‌پذیر نیست، می‌تواند حکم به اعدام دهد.

اگر به هر دلیلی، امکان اجرای مجازات رجم (سنگسار) و اعدام نباشد، دادگاه می‌تواند مجرم را به ۱۰۰ ضربه شلاق محکوم کند.»
مجازات زنای غیر محصنه

بر طبق ماده ۲۳۰ قانون مجازات اسلامی:

«حد زنا در مواردی که مرتکب غیر محصن (مجرد و یا متأهل با مانع قانونی) باشد، ۱۰۰ ضربه شلاق است. احصان مرد در صورتی است که همسر دائمی داشته باشد و با وی رابطه برقرار کرده باشد و هر زمان بخواهد نیز بتواند با او رابطه برقرار نماید.

احصان زن نیز این است که دارای شوهر باشد و با او رابطه زناشویی برقرار کرده باشد.»
حکم قضایی زنای زن شوهردار با پسر مجرد

همان‌طور که بیان شد؛ متأهل بودن یکی از طرفین زنا را برای او مُحصنه خواهد کرد و در این صورت زن بر اساس پرونده به رجم (سنگسار) یا اعدام و یا ۱۰۰ ضربه شلاق محکوم خواهد شد و برای پسر مجرد مجازات ۱۰۰ ضربه شلاق در نظر گرفته می‌شود.

بر طبق ماده ۲۲۷:

«اموری همچون مسافرت همسر، حبس و بیماری‌های مقاربتی او مانند ایدز و سفلیس موجب می‌شود تا زنای زن شوهردار نیز از حالت احصان خارج شود و در این صورت زن تنها به ۱۰۰ ضربه شلاق محکوم می‌شود.»

در این شرایط استفاده از یک وکیل رابطه نامشروع در تهران به شما کمک خواهد کرد تا از این مخمصه نجات پیدا کنید.
خلاصه مطلب

رابطه نامشروع و زنا، مسئله‌ای است که بسیاری از خانواده‌ها را درگیر خود کرده و سؤالاتی را برای آنان به وجود آورده است.

میزان مجازات رابطه نامشروع در صورت اثبات ۹۹ ضربه شلاق و زنا نیز دارای مجازات رجم (سنگسار)، اعدام و یا ۱۰۰ ضربه شلاق است.

اثبات مُحصنه یا غیر مُحصنه بودن زنا می‌تواند تا حد زیادی در میان مجازات تأثیر داشته باشد.

باید توجه داشت که اثبات رابطه نامشروع هیچ تأثیری بر حقوق مالی زن نداشته و زن را از مهریه و یا نفقه محروم نمی‌سازد.

ایجاد رابطه نامشروع در فضای مجازی و یا از طریق پیامک و تلفن نیز امکان‌پذیر است و قانون در صورت اثبات، آن را نیز مصداق رابطه نامشروع دانسته و برای آن مجازات تعیین نموده است.

اثبات رابطه نامشروع و زنا به ‌آسانی ممکن نبوده و بهتر است برای اثبات یا رد آن؛ حتماً از وکیل رابطه نامشروع در تهران(یا شهری که در آن ساکن هستید) کمک و مشاوره بگیرید.

3 دیدگاه در “حکم رابطه نامشروع با رضایت طرفین”

 1. اصغر

  سلام اگر زن شوهردار و مرد متاهل هر دو راضی باشن به دوستی و معاشرت مجازات آنها به چه صورت خواهد بود

  1. عباس معصومی

   سلام.
   اگر در حد دوستی و معاشرت باشد به مجازات رابطه نامشروع محکوم می گردند.

  2. عباس معصومی

   سلام.
   هر کدام که متاهل باشند چنانچه رابطه در حد زنا باشد زنای محصنه محسوب و حکمش سنگسار است.

یک پیام بگذارید