زمانی که درگیر یک پرونده حقوقی یا کیفری می‌شوید و انتخاب یک وکیل حقوقی خبره و زبده ضرورت پیدا می کند؛ وکلای با تجربه؛ مهارت ها و مشخصاتی دارند که ایشان را از دیگر وکلا و مشاورین حقوقی متمایز می‌سازد. از جمله مهم‌ترین این خصوصیات، تسلط کافی بر روی موضوع پرونده است. همچنین یکی دیگر از ویژگی‌های وکیل خوب، داشتن مهارت‌های زبانی و کلامی می‌باشد. عدم تسلط کلامی برای یک وکیل به هیچ وجه قابل قبول نیست و ممکن است منجر به شکست شما در پرونده شود.

اما یکی از سوالاتی که برای موکلین پیش می‌آید و همواره از مدیریت گروه وکلای حق گرا می‌پرسند این است که با توجه به تنوع وکلا و تخصص‌های موجود، کدام وکیل برای آنها مناسب تر است؟
در پاسخ به این سوال باید عرض کنیم که اگرچه وکلا می‌توانند هر نوع پرونده ای را به عهده بگیرند؛ اما شما به عنوان موکل باید تلاش کنید که وکیلی را انتخاب کنید که در موضوع پرونده‌ی شما دارای تجربه و تخصص بالایی باشد به عنوان مثال وکلا می‌توانند در دعاوی ملکی تخصص فراوانی داشته باشند و یا این که سال های حرفه ای خود را در راه کسب تجربه در زمینه دعاوی خانوادگی گذرانده باشد. پس توصیه ای که به شما می کنیم این است که همواره وکیلی را انتخاب کنید که مهارت بیشتری در رابطه با موضوع پرونده شما داشته باشد و البته مجموعه وکلای حق گرا در این زمینه کمال همکاری را با شما موکل عزیز می‌نماید.

وقتی که بحث انتخاب یک وکیل خوب و خبره مطرح باشد ، باید به نکاتی توجه داشته باشید که گرچه در ابتدا ساده و بدیهی به نظر می آیند اما بسیار حائز اهمیت می باشند . در حقیقت انتخاب یک وکیل مانند انتخاب یک روانشناس است . در واقع باید پیش از هر چیزی به وکیلی مراجعه کنید که شما را درک نموده و وضعیت کنونی شما را بفهمد .
در حرفه ی وکالت ، نکته ی اصلی و مهم ، داشتن مهارت و تجربه کافیست. در واقع خیلی مواقع پیش می آید که دفاع از حقوق متهم پیش از این که به آشنایی تئوری با قوانین نیاز داشته باشد ، به مهارت و تجربه ی کافی درباره چگونگی ظاهر شدن در دادگاه بستگی دارد .
گرچه ممکن است هزینه ها و قیمت یک وکیل با تجربه به نسبت دیگر وکلای تازه کار بالاتر باشد اما بهتر است برای پرونده های سخت و پیچیده ریسک نکنید و چنین هزینه هایی را متحمل شوید .
وکیل شما باید همواره در دسترس باشد . همواره در دسترس بودن به این معنی نیست که شما در هر ساعتی از شبانه روز که با وی تماس گرفتید یا تمایل به دیدار حضوری داشتید ، حاضر و آماده باشد. بلکه منظور ما این است که پس از هر جلسه ی دادگاه در دسترس بوده و همیشه شما را در جریان تحولات امور پرونده قرار دهد .
به راستی که هیچ چیزی بدتر از منتظر ماندن نیست و در انتظار پاسخ وکیل ماندن از آن نیز بدتر است .
همچنین وکیل شما باید همدل و همراه باشد و در ابتدا باید همه چیز را صادقانه با وکیل خود در میان بگذارید تا بتواند به شما کمک کند و پس از آن وکیل مورد نظرتان نیز باید با شما احساس همدلی و همراهی داشته باشد. وکیلی که بدون هیچ گونه احساس انسانی، به پرونده ی شما مانند موردی تجاری نگاه می کند؛ چندان قابل اعتماد نیست. البته برای حل مشکلات روحی خود، مراجعه به یک مشاور را بیشتر توصیه می کنیم، اما وکیلی که هیچ تمایلی به شنیدن صحبت ها و رنج هایی که شما در طول این پرونده کشیده اید ندارد، را بهتر است فراموش کرده و به دنبال شخص دیگری باشید .
همچنین یکی دیگر از نیازهای اساسی یک وکیل، قدرت استدلال شواهد و مدارکی است که پیرامون پرونده موجود می باشد. وکیل شما باید بتواند که به بهترین نحو این مدارک را تحلیل کرده و به قوانینی که در این باره وجود دارند، اعمال کند. بدون این قدرت تحلیل در واقع کار چندان زیادی از عهده ی یک وکیل برنمی آید و نمی توان انتظار بالایی از پیروزی پرونده داشت .
نکته ی دیگری که باید به آن دقت داشته باشید این است که یک وکیل باید بتواند به خوبی با زبانی ساده مسائل پیچیده حقوقی را برایتان توضیح دهد و هر گونه سوءتفاهمی را برای شما برطرف سازد .
در هر صورت بهتر است به تمام نکاتی که در بالا اشاره کردیم ، دقت کرده و بهترین انتخاب ممکن را داشته باشید
گروه وکلای حق گرا مفتخر است که با سال ها تجربه در زمینه های مختلف حقوقی در خدمت شما عزیزان هموطن باشد. وکلای این مجموعه همگی از بهترین و بالاترین سطح دانش و آگاهی درباره مسائل روز حقوقی برخوردار بوده و تلاش دارند که بهترین نتیجه ی ممکن را برای شما حاصل نمایند .
همچنین در نظر داشته باشید برخی حرفه ها و مشاغل هستند که خدماتی بوده و باید به طور مستقیم با مردم در ارتباط باشند. به همین خاطر عموما ترجیح بر این است که ارائه این گونه خدمات به صورت حضوری انجام شود. اما برای مشاغلی مانند وکالت ، خدمات آنلاین نه تنها کاملا امکان پذیر است بلکه در راستای اهداف مشاوره حقوقی نیز می باشد. چرا که محیط امن و ناشناس فضای مجازی این اجازه را به افراد می دهد که بدون ترس از آبرو یا شناخته شدن، کلیه سوالات حقوقی خود را مطرح نموده و پاسخ خود را دریافت نمایند که این مهم نیز در گروه وکلای حق گرا برآورده شده و کارشناسان و وکلای مجموعه در محیط مجازی نیز پاسخگوی شما عزیزان هستند .
گروه وکلای  حق گرا با در اختیار داشتن بهترین وکلا و مشاوران حقوقی آماده است تا کلیه خدمات حقوقی را به شما عزیزان ارائه کند .
این مجموعه ، تمام ظرفیت علمی و تخصصی و تجارب عملی خود را نسبت به پرونده های شما موکلین عزیز به کار خواهد گرفت و تضمین می کند که با تلاش فراوان بهترین نتیجه ی ممکن را برای شما به دست آورد .
به خاطر داشته باشید که برای طی کردن مسیر دادرسی در پرونده هایی که به پروسه دادگاهی نیاز دارند ، حتما و لزوماً باید به فکر انعقاد قرارداد با وکیل باشید ؛ چرا که تنها وکیل و مشاور حقوقی است که می تواند شما را از مخاطرات پیش رو آگاه سازد .