داوری حقوقی

امروزه بدون شک، تمامی افرادی که در جامعه زندگی می‌کنند در تمامی شئونات زندگی خود به خصوص زندگی زناشویی و خانواده، کار و فعالیت‌های اقتصادی، تعامل با افراد دیگر و … با مسائل و مشکلات حقوقی برخورد می‌کنند که می تواند مسیر زندگی و کسب و کار را تغییر دهد . بنابراین، هر فردی برای حل دغدغه‌های حقوقی خود می‌بایست از یک فرد متخصص استفاده نماید. مشاوره حقوقی رایگان یکی از بهترین راهکارهایی است که افراد می‌توانند نسبت به یافتن پاسخ سوالات کوتاه و با درجه اهمیت پایین حقوقی خود اقدام کنند. با استفاده از مشاوره حقوقی، موکلین می‌توانند در سریع‌ترین زمان ممکن یک آگاهی نسبی نسبت به مشکل حقوقی خود پیدا کرده و براساس آن راهنمایی‌های شخص مشاور و یا وکیل اقدام به طرح دعوی و یا پیگیری پرونده نمایند و علاوه بر این در صورت صلاحدید و یا تمایل پرونده خود را به وکیل بسپارند.

 

انواع مشاوره حقوقی رایگان

یکی از انواع روش‌های مشاوره حقوقی که در سال‌های گذشته با توجه به فضای رقابتی میان دفاتر وکالت و موسسات حقوقی بسیار رشد چشمگیری داشته، مشاوره حقوقی رایگان است. در فرآیند این نوع مشاوره، افراد صاحب تخصص اعم از مشاور وکیل به موکلین از طرق مختلف مشاوره می‌دهند.

به طور معمول مشاوره رایگان حقوقی در گروه وکلای حق گرا از طریق فضای مجازی و طرح پرسش در دو سایت ( hagh-gara.ir و haghgara.com ) یا مشاوره حقوقی تلفنی و از طریق واتساپ با شماره ۰۹۱۹۹۰۷۵۹۶۶ امکان پذیر گردیده است .

مشاوره حقوقی آنلاین

موسسات حقوقی و دفاتر وکالت با ایجاد صفحات مجازی و اکانت‌های مختلف اقدام به ارائه خدماتی نظیر پست‌ها و مطالب حقوقی، مشاوره حقوقی آنلاین و … می‌نمایند. این نوع از مشاوره حقوقی رایگان می‌تواند برای سوالات کوتاه و با درجه اهمیت پایین مناسب باشد. به طور مثال زنی که می‌خواهد که مقدار مهریه خود به نرخ روز مطلع گردد و یا فردی که به دنبال دانستن مقدار مجازات جرمی خاص است بهتر است از این روش استفاده نماید. برای این منظور کافیست در صفحات مجازی سایت و در بالای آن بر روی علامت ذره بین کلیک نموده و یک کلمه مرتبط را درج نمائید و نتیجه پرسش را در صفحات مربوطه ببینید

[WD_Button id=3120]

مشاوره حقوقی تلفنی

مشاوره حقوقی تلفنی نسبت به مشاوره حقوقی آنلاین دارای مزایای بیشتری است. در مشاوره حقوقی تلفنی به دلیل مکالمه گفتاری و عدم نیاز به تایپ و خستگی ناشی از آن ، می‌توان مسائل را بهتر و با توضیح بیشتر برای مشاور توضیح داد. علاوه بر این مشاور نیز می‌تواند به طور کامل بر روی مشاوره حقوقی خود تمرکز کرده و پاسخ را به راحت‌ترین شیوه اعلام نماید. همچنین موکل با شنیدن صدای فرد مشاوره دهنده احساس بهتری نسبت به روند مشاوره حقوقی خواهد داشت. در مشاوره حقوقی تلفنی امکان طرح سوالات مختلف وجود دارد و شاید بتوان گفت بهترین نوع مشاوره حقوقی رایگان همین روش است. اما این روش نیز دارای محدودیت‌های زیادی است.

یکی از این محدودیت‌ها عدم بررسی دقیق اوراق و مدارک و اسناد پرونده است. هر چند که شاید بتوان با استفاده از مجازی این مدارک را برای وکیل و یا مشاور ارسال نمود. اما زمانی که حجم مدارک زیاد باشد و یا عکس‌ها از کیفیت لازم برخوردار نباشد، بهتر است از مشاوره حقوقی حضوری استفاده شود که طبعا در این شرایط می‌بایست حق المشاوره پرداخت گردد.

مزایای مشاوره حقوقی رایگان

به طور کلی می‌توان مزایای مشاوره حقوقی رایگان را به شکل زیر خلاصه کرد:

 • امکان استفاده از نظرات افراد متخصص نظیر وکیل و یا مشاور حقوقی در سریع‌ترین زمان ممکن
 • صرف کمترین زمان و هزینه و عدم نیاز به مراجعه حضوری به دفاتر وکالت و یا موسسات حقوقی
 • پاسخ به سوالات ساده حقوقی
 • آگاه شدن افراد از روند دعاوی حقوقی و کیفری و ایجاد پیش زمینه جهت استفاده از مشاوره حقوقی تخصصی تر

از این افراد مشاوره حقوقی رایگان نگیرید؟!

در حال حاضر با توجه به حجم زیاد پرونده های موجود در دادگاه ها، دادسراها، شوراهای حل اختلاف و … و نیز تعداد زیاد فارغ التحصیلان رشته حقوق و آزمون وکالت و گستردگی موضوعات و مسائل حقوقی، بازار خدمات حقوقی نظیر مشاوره حقوقی و قبول وکالت در دعاوی مختلف بسیار داغ است. علاوه بر این، به دلیل رقابتی بودن فضای ذکر شده بسیاری از موسسات حقوقی و دفاتر وکالت اقدام به انجام مشاوره حقوقی رایگان می‌نمایند. اما باید توجه داشت که امر مشاوره حقوقی یک کار به شدت تخصصی است و هر فردی به صرف داشتن مدرک حقوقی صلاحیت ارائه مشاوره را ندارد. حتی در برخی موارد دیده می‌شود که افرادی که از دانش حقوقی برخوردار نیستند با ارائه مشاوره غلط موجب تضییع حق افراد و ایجاد مشکلات عدیده برای افراد می‌شوند.

ویژگی های مشاور و یا بهترین وکیل در امر مشاوره

مشاوره حقوقی همانند هر کار دیگری یک امر تخصصی است. گستردگی موضوعات حقوقی به حدی است که شاید یک وکیل و یا مشاور حقوقی نتواند در تمامی زمینه ها اقدام به ارائه مشاوره حقوقی نماید. همچنین بسیاری از افراد صرفا به دانش تئوری خود اکتفا کرده و بدون اطلاع از رویه قضایی و نحوه طرح دعوی و رسیدگی به پرونده مشاوره می‌دهند که این امر نیز بسیار غلط بوده و موجب ایجاد خسارات عدیده به موکل می‌گردد. در نتیجه صرف وجود مشاوره حقوقی رایگان، نمی‌تواند دلیلی بر صحت گفته های فرد مشاوره دهنده باشد.

بنابراین مشاور حقوقی یا وکیل خوب کسی است که:

 • در موضوعی که قصد انجام مشاوره حقوقی دارد، تسلط و دانش کافی به لحاظ تئوری داشته باشد.
 • از روند قضایی، نحوه طرح دعوی و مراحل رسیدگی، رای های وحدت رویه و … اطلاع کافی داشته باشد.
 • با دلسوزی کامل و تیز بینی گفته های موکل را شنیده و براساس مصلحت موکل به وی مشاوره بدهد.
 • در امر مشاوره حقوقی کمترین توجه را به بعد مالی و کسب درآمد داشته باشد.

بهترین مشاوره حقوقی رایگان

بهترین مشاوره حقوقی رایگان، مشاوره حقوقی است که در آن بدون توجه به مبلغ خواسته، وضعیت مالی فرد مشاوره گیرنده و نیز منفعت مالی، اطلاعات لازم جهت آگاهی بخشی حقوقی به وی داده شود. مشاوره حقوقی رایگان سرآغازی برای کسب اطلاعات لازم برای شروع یک پروسه فرایند طولانی است. مشاوره حقوقی رایگان را نباید به هیچ عنوان دست کم گرفت. چرا که اولین جلسه مشاوره حقوقی، فرد را در مسیری می‌نهد که اگر درست نباشد، ممکن است فرد به بیراهه‌های خطرناکی راه پیدا کند که بازگشت از آن سخت یا غیر ممکن شود. بنابراین، بهترین مشاوره حقوقی رایگان، مشاوره ای است که:

 • بدون درنظر گرفتن نوع و دشواری پرونده و همچنین منفعت مالی مشاوره حقوقی داده شود.
 • فرد مشاوره دهنده توانایی پاسخگویی به سوالات موکل را داشته باشد.
 • زمان مناسبی را به مشاوره حقوقی رایگان اختصاص دهد.
 • به دور از هر گونه غرض ورزی و دادن وعده و وعید مشاوره انجام شود.
 • راهکارهای درست و منطقی با درنظر گرفتن نوع، سطح دشواری و در نظر گرفتن زمان و هزینه داده شود.

حوزه‌های ارائه مشاوره حقوقی در وکلای حقوقی حق گرا

دعاوی خانواده

دعاوی خانواده، شایع‌ترین نوع دعاوی حقوقی مطرح شده در دادگاه‌ها هستند که به دلیل حساسیت و نیز وجود رابطه عاطفی میان طرفین دعوی نیازمند مشاوره حقوقی خانواده و بهره‌مندی از وکیل خوب و متبحر هستند. دعاوی نظیر طلاق، طلاق توافقی، طلاق از سمت زوجه و طلاق از سمت زوج، مطالبه مهریه، مطالبه نفقه، مطالبه اجرت المثل، حضانت، تعیین زمان ملاقات فرزند، اذن ازدواج، فسخ نکاح و … از جمله دعاوی خانواده که مشاوره حقوقی خانواده در این زمینه شما را در رسیدن به نتیجه مطلوب در کوتاه‌ترین زمان و با صرف کمترین هزینه راهنمایی می‌نماید. گروه وکلای حقوقی حق گرا بهترین وکیل خانواده را در امور فوق به شما معرفی خواهد کرد.

دعاوی مالی

دعاوی مالی نیز با توجه به شرایط اقتصادی نابسامانی که بر کشور حاکم شده، حجم زیادی از مشاوره حقوقی انجام شده در گروه وکلای حقوقی حق گرا را به خود اختصاص داده است. مشاوره حقوقی مالی در دعاوی نظیر مطالبه وجه چک، مطالبه وجه سفته، مطالبه وجه عادی بر مبنای رسید، وصول مطالبات، توقیف اموال، انجام مزایده، اثبات شراکت و مطالبه سهم الشرکه، مطالبه خسارت تاخیر تادیه و مطالبه و دیه و … می‌تواند راهگشای گره‌های کوری باشد که در پرونده به وجود آمده است. مشاوره حقوقی مالی به دلیل اهمیت پرونده های مالی و نیز وابسته بودن به دارایی‌های افراد، بسیار مهم است.

دعاوی کیفری

دعاوی کیفری به دلیل جنبه کیفری موضوع، مجازات و نیز سوء سابقه متناسب با جرم برای هر فردی که درگیر این گونه پرونده‌هاست، اضطراب و دلهره زیادی را ایجاد می‌نماید. مشاوره حقوقی کیفری در زمینه‌هایی نظیر کلاهبرداری، خیانت در امانت، سرقت، جعل، استفاده از سند مجعول، فروش مال غیر، رابطه نامشروع، ضرب و جرح، توهین و تهدید و افترا و … در گروه وکلای حقوقی حق گرا توسط کارشناسان حقوقی مجرب و وکلای پایه یک دادگستری انجام می‌شود. مشاوره حقوقی کیفری بسیار حیاتی و ضروری است. چرا که کوچکترین اشتباهی در این زمینه خسارات جبران ناپذیری به جان، مال و آبروی افراد وارد سازد.

دعاوی ملکی

قیمت زمین، ملک، آپارتمان و اموال غیر منقول روز به روز رو به افزایش است و شرایط اقتصادی نابسامان موجب شده است تا بسیاری از قراردادهای ملکی دچار مشکل گردد. مشاوره حقوقی ملکی در زمینه الزام به تنظیم سند، الزام به اخذ گواهی پایان کار، دستور فروش ملک مشاع، افراز و تفکیک، تخلیه، خلع ید شما را در رسیدن به حقوق خود یاری می‌رساند. مشاوره حقوقی ملکی امری بسیار تخصصی است و باید حتما توسط وکیل ملکی مجرب و یا کارشناس حقوقی با تجربه انجام شود. گروه وکلای حق گراآماده پذیرش کلیه دعاوی ملکی موکلین عزیز می‌باشد.

دعاوی قرارداد

امروزه کمتر کسی هست که در طول زندگی خود با قراردادهای مختلف سر و کار نداشته باشد. مشاوره حقوقی قرارداد در زمینه مبایعه نامه، قرارداد رهن و اجاره، صلح نامه، وکالت نامه، قرارداد پیش فروش آپارتمان، قرارداد پیش فروش خودرو، قرارداد مشارکت مدنی، قرارداد مضاربه، قرارداد جعاله، قراردادهای تخصصی در حوزه نفت و گاز، پتروشیمی، قرارداد بازرگانی و صادرات و واردات و … از جمله خدماتی است که گروه‌های مجرب حقوقی و موسسات به شما ارائه می‌دهند.

[WD_Button id=3117]

آیا مشاوره حقوقی رایگان بهترین راه حل است؟!

متاسفانه فرهنگ غلطی که در میان ما ایرانیان جا افتاده است، آن است که همیشه به دنبال خدمات رایگان و یا بسیار ارزان قیمت هستیم. باید توجه داشت که در برخی از مشاغل مانند پزشکی و وکالت، کیفیت بسیار مهم است. کیفیت نیز به طور مستقیم تابعی از هزینه است. مسلما مشاوره حقوقی رایگان و یا وکیل ارزان قیمت نمی‌تواند راهکار مناسبی به خصوص در پرونده‌های پیچیده باشد. پرونده‌هایی که نیازمند مطالعه اوراق و اسناد پرونده هستند و یا برای توضیحات می‌بایست حتما به صورت حضوری به فرد متخصص مراجعه کرد، از جمله مواردی هستند که نمی‌توان با مشاوره حقوقی رایگان به مطلوب بودن نتیجه امیدوار بود.

بنابراین، فارغ از تخصص فرد مشاوره دهنده، بسته به میزان اهمیت پرونده برای فردی که درگیر آن است، می‌بایست هزینه‌ای را برای حل مشکل خود درنظر بگیرد. این هزینه ممکن است در حد یک مشاوره حقوقی حضوری و یا مشاوره حقوقی تلفنی باشد و یا این که حق الوکاله وکیل جهت پیگیری پرونده در مراجع قضایی.

گروه وکلای حقوقی حق گرا افتخار دارد در حوزه های مختلف نظیر، مشاوره حقوقی رایگان، نگارش لایحه، اظهارنامه، نگارش دادخواست و قبول وکالت در دعاوی مختلف همواره این نکته را سرلوحه کار خود قرار داده است که مشاوره حقوقی امری تخصصی است و کارشناسان گروه وکلای حق گرا دائما با بروز رسانی اطلاعات خود سعی در ارائه هر چه بهتر خدمات هستند. موکلین عزیز برای انجام مشاوره حقوقی رایگان می‌توانند با شماره تلفن موسسه و یا آیدی تلگرام، اینستاگرام و واتس اپ موسسه در تماس باشند.

[WD_Button id=3114]